Palu ailesi olayında son durum ne? İşte Palu ailesi olayının özeti

Palu ailesi vakaında son durum ne? İşte Palu ailesi vakaının özeti
Müge Anlıyla Tatlı Sert programına konu olan Palu ailesi vakaı Türkiye gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Palu ailesi ile ilgili iddialar şunlar: ‘3 cinayet, 4 çocuğa tecavüz, gasp, işkence…’ Peki, Palu ailesi vakaında son durum ne? İşte Palu ailesi vakaının özeti

Müge Anlı’nın Tatlı Sert isimli TV programına katılan , korku filmlerini aratmayan hikayesi ile gündem oldu. Kocaeli’nde yaşayan Palu ailesinin 2 cinayet, bir cinayete azmettirme ve öz evlatları dahil, 4 çocuk ve baldızına tecavüz eden damat Tuncel Ustael hakkında söylenenler sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor. Esrarengiz vakaı ilk kez duyanlar ise Palu ailesi vakaının ayrıntılarını web üstünden araştırıyor. Palu ailesi ve aileye damat olarak giren Tuncer Ustael hakkındaki bilgileri özetledik.

Harun ve Havva Palu çiftinin beş çocukları var. Fatih, İsa, Emine, Meryem ve Ayşe Melek. Kız çocuklarından Emine, Tuncer Ustael ile, kardeşi Meryem ise Ahmet Tahnaz ile evleniyor. Emine ve Tuncer Ustael çiftinin bir kız bir de erkek olmak üzere iki çocukları bulunuyor. Meryem ve Ahmet Tahnaz çiftinin de Recep ve Melike adlarında iki çocuğu var. İddialara göre, evlenerek İstanbul’a giden Meryem Tahnaz, daha sonra eşi ile yaşadığı sorunlar nedeni ile ailesinin evine geri dönüyor. Meryem Tahnaz’ın eşi Ahmet, kayınpederi İsa tarafından silahla vurularak öldürülüyor. Ancak vakaın aslı başka çıkıyor. Tüm aileye kendisini ‘cinci hoca’ olarak tanıtan Tuncer Ustael, kendisine inanmayan Ahmet’i ortadan kaldırmak için eşinin kardeşi İsa’yı tesiri altına alıp onu öldürtüyor. Oğlunun hapse girmesini istemeyen Harun Palu, suçu üstlenerek hapse giriyor. Harun Palu, damadını öldürdüğü gerekçesi ile 7 sene hüküm giydi.

Eşinin öldürülmesinin arkasından Meryem Tahnaz, İstanbul’a geri dönüyor. Ancak bir müddet sonra Meryem Tahnaz, çocukları ile birlikte Tuncer Ustael ve ablası ile yaşamaya başlıyor. Tuncer Ustael, aile üyelerine tecavüz ve işkencelerde bulunuyor. İşkence ve tecavüzlere dayanamayan Recep, yurda yerleştiriliyor.

TANIKLARIN İFADELERİ ŞOK ETKİSİ YARATTI

Palu ailesi ve Tuncer Ustael ile alakalı iddialar bununla da sınırlı değil. Aileyi tanıyanların ifadeleri Müge Anlı naklen yayınında verildi ve iddialar tüyler ürpertti. İddialara göre; Tuncer Ustael, Meryem Tahnal’ı eski eşinin ailesinin peşinde olduğunu öne sürerek kandırdı. Kardeşi tarafından öldürülen eşinin akrabalarından korunmak isteyen Meryem Tahnal, hurda bir araçta yaşamaya başladı, 2008 yılının Ağustos ayında Meryem Tahnaz, arabadan tuvalet ihtiyacını çözmek için çıktı bir kez daha da kendisinden alamadı. 2009 yılının ilk aylarında da Meryem Tahnaz’ın o dönem 6 yaşında olan kızı Melike Tahnaz da ortadan kayboldu. Meryem’in kaybolmasından bir sene sonra Meryem Hanım’ın kızı Melike de kayboldu. Bir başka iddiaya göre; Tuncer Ustael’in ağaca bağladığı, darp ettiği, aç bıraktığı Meryem öldü. Meryem’in kardeşi İsayla birlikte bayanı Tütünçiftlik sahiline gömdüler. Tuncer, yanında kalan Meryem’in 6 yaşındaki kızı Melike’ye tecavüz ediyordu. Gebe kalmasın diye karnına her gün taş bağlıyordu. Meryem’in kaybolmasından tam bir sene sonra “İçine cin kaçmış” söylediği Melike’yi ispirto içirip öldürdü. Annesi Meryem gibi kızı Melike de 9 senedir ortada yok.

11 sene önce ortadan kaybolan Meryem Tahnal’ın akibeti gizemini korurken Müge Anlı naklen yayınında ortaya çıkan bilgiler şok tesiri yarattı. Ailenin komşularından biri Palu ailesindeki acayipliklerin Tuncel Ustael geldikten sonra başladığını ifade etti. Bir gün rahatsızlık duyup evlerine gittiğini söyleyen komşuları

“Evde büyü var” gerekçesi ile duvarların ince sıvalarını kırdıklarını, Tuncer Bey ne derse onu yaptıklarını ifade etti.  Ayrıca iddia sahibi komşu, Tuncer Bey’in ailenin evlerini sattırdığını, anne Havva Hanım ile çocuklarının herşeyi bildiğini lakin enişte Tuncer Bey’den korktukları için sessiz kaldıklarını ifade etti.

Müge Anlı 3 Ocak Perşembe günü, iddialarda ismi geçen herkesi naklen yayına topladı ve herkes bildiğini anlattı. Ancak en büyük bilgi Müge Anlı’daydı. Müge Anlı Tuncer Ustael hakkında kan donduran gerçekleri raporlarla beraber izleyici ile paylaştı. Meryem ve çocukları, Tuncer Ustael ile eşi Emine’nin evinde kalıyorlardı. Müge Anlı, Tuncer Ustael’in çocuğu Enes’in ve Meryem’in çocukları Melike ve Recep’in bedeninin bazı bölgelerinde iğne izleri olduğu bilgisine hastane raporlarından ulaştı ve kamuoyu ile paylaştı. 

Tuncer Ustael’in aynı zamanda sadistik cinsel fantezileri olan, işkence yaparak tecavüz etmekten hoşlanan bir adam olduğu iddia ediliyor. Sürekli işkence ettiği ve cinlerle korkuttuğu karısının önünde baldızına, kendi öz çocuklarına ve yeğenlerine tecavüz ettiği iddia edilen Tuncer Ustael, erkek çocuk ve erkek yeğenine fiili livatada bulunduğu da iddia edildi.

TUNCER USTAEL’İN DAHA ÖNCE VERDİĞİ İFADE ORTAYA ÇIKTI

7 Ocak tarihli bölümde Tuncer Ustael’in 2011 senesinde verdiği ifade ortaya çıktı. Eşinin teyzesi ve amcası tarafından rahatsız edildiğini belirten Tuncer Ustael’in “Meryem, ailesine yardımcı olmak için araç almak istiyordu, ben de ona destek oldum. Bu aracın içinde kalmaya başladılar, Meryem’e birkaç adet tokat atmıştım, çocuklarıma kötü davrandığı için. Hatta birkaç gün aç bıraktım. “ ifadesinde bulunduğu ortaya çıktı.

ARAMALAR SÜRÜYOR

Harun Palu’nun 2011’de hapisten çıkması ile olay yeniden gün yüzüne çıktı. Harun Palu’nun baskısı üstüne Fatih, kızı Ayşe Melek ve karısı Havvayla savcılığa gitti. Meryem ve Melike’nin Tütünçiftlik’te gömüldüğünü ifade ettiler. Kazı yapıldı, cesetler bulunamadı. Tuncer Ustael’in cesetler 2011’de yanlış yerde arandığını söylemesi üstüne aramalar 8 sene sonra yeniden başlatıldı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü emniyet müdürleri kötü hava şartlarına karşın Meryem Tahnal’ın gömüldüğü yeri aramaya devam ediyor.

Kocaeli’nde 2008 senesinde kaybolan Meryem Tahnal ve küçük kızı Melike Tahnal vakaı yeniden açıldı. ‘Müge Anlıyla Tatlı Sert’ programına misafir olan Meryem Tahnal’ın eniştesi naklen yayında yaptığı açıklamada, “Meryem’i öldürüp Tütünçiftliği sahiline gömdüler” demesi sonrasında Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri eşliğinde öne sürülen alanda iş makineleri yardımı ile kazı başlatıldı. Geçen hafta Körfez ilçesi Tütünçiftlik sahilindeki alanda kadavra köpkleri ile yapılan incelemelerin arkasından başlatılan ve bugün sabah saatlerinde devam eden çalışmalarda toprak altından kemik parçası çıktı

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.