Palu ailesi olayı nedir?

Palu ailesi vakaı nedir?
İçerisinde tecavüz, istismar ve cinayet gibi suçların bulunduğu Palu ailesi vakaı Türkiye gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Konunun Müge Anlı programında günlerce tartışılması üstüne Kocaeli başsavcılığı da harekete geçti. Peki, Palu ailesi vakaı nedir? İşte, Palu ailesi vakaının özeti ve son durumu

21 Aralık’ta ‘Müge Anlıyla Tatlı Sert’ programına başvuruda bulunan Palu ailesi hakkındaki iddialar kan dondurmaya devam ediyor. ‘Cinci Hoca’ olduğunu öne devam eden damat Tuncer Ustael ve müridine dönüştürdüğü Palu Ailesi hakkındaki iddialar, sosyal medyaya da damga vurdu lakin yaklaşık 1 aydır tartışılan vakaı ilk kez duyanlar için durum oldukça karışık. Peki, Türkiye’nin konuştuğu nedir?

PALU AİLESİ KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Palu ailesi şu kişilerden oluşuyor: Aslen Ordulu lakin yaşamlarını Kocaeli’nde sürdüren Harun-Havva Palu çiftinin 5 çocuğu var. Fatih, İsa, Emine, Meryem ve Ayşe Melek. Ahmet Tanhal ile evlendikten sonra İstanbul’a taşınan Meryem ‘in 2 çocuğu oldu oldu: Melike ve Recep. Kocaeli’de yaşayan Emineyse Tuncer Ustael ile evlendi. Çiftin 1 kızı ve oğlu Enes doğdu.

AİLEDEKİ TUHAF OLAYLAR TUNCER İLE BAŞLADI

Palu ailesini tanıyanların da iddiasına göre, ailedeki garip vakalar Tuncer Ustael ile başladı. Herkese kendisini ‘cinci hoca’ olarak tanıtan Tuncer Ustael, ilk olarak ailede kendisine inanmayan Harun Palu ve Ahmet Tuncer’den kurtulmak için harekete geçti. Tuncer, eşinin erken kardeşi İsa’yı Meryem’in kocası Ahmet’i vurması için ikna etti. İsa, “Kardeşimi satıyordu” diyerek Ahmet’i öldürdü. Birlik olan Palu ailesi Meryem’i cinle korkutup ağır tahrik ifadesi verdirdi. Oğlunun hapse girmesini istemeyen Harun Palu suçu üstlenerek hapse girdi. Tuncer, böylelikle kendisine inanmayan iki kişiden kurtuldu.

KENDİSİNE İNANMAYANLARDAN KURTULDU

Ahmet ölüp, baba hapse girince meydan Tuncer’e kaldı. Meryem ve çocukları Tuncer Ustael’in yanında kalmaya başladı. Yine iddialara göre, Tuncer, çocuklar da dahil olmak üzere tüm aile üyelerine inanılmaz işkenceler uyguluyor, ailede istediği kişiyi istediği vakit ceza için aç bırakıyordu.

ÖZ ÇOCUKLARINA CİNSEL İSTİSMAR

Eşi Emine’nin gözleri önünde baldızı Meryem ve iki çocuğunun yanı sıra kendi çocuklarına da cinsel istismarda bulunan Tuncer’in yaptıkları sonunda Meryem’in oğlu olan Recep, evden iki kere kaçtı. Üçüncü kere kaçtığında açlıktan baygın halde bulunup karakola teslim edilen Recep’in sağlık kontrolünde tecavüze uğradığı, aç bırakıldığı belirlendi. Kendisine yapılanları polise anlatan Recep, yurda yerleştirildi ama enişteye de dayıya da ceza verilmedi. Ailenin bir diğer çocuğu Enes’te evden kaçtı lakin Tuncer’i savunan aile “Çocuğu maskeli kişiler kaçırdı” diye ifade verdi.

HAMİLE KALIRSA DİYE ÖLDÜRDÜ

Bütün bunlar olurken öldürülen Ahmet Tanhal’ın ailesinin peşlerinde olduğunu iddia eten Tuncer Ustael, Meryem’e araç aldırdı ve aile arabada yaşamaya başladı. İddiaya göre; Palu ailesinin otomobilde yaşadığı sırada Tuncer Ustael’in ağaca bağladığı, darp ettiği, aç bıraktığı Meryem öldü. Genç bayanın cesediyse kadını Tütünçiftlik sahiline gömüldü. Meryem’in ölümünden tam bir sene sonra kızı Melike’de ortadan kayboldu. Tuncel Ustaer’in tecavüz ettiği 6 yaşında Melike’yi ispirto içirip öldürdüğü de iddialar arasında.

ZORLA SENET İMZALATTILAR

Meryem’in tüm mal varlığını ele geçiren Tuncer Ustael, bu kere Harun Palu’nun kız kardeşi Gülbahar Sadık’ın evine göz dikti. Tuncer, İsa, Ayşe Melek ve kayın validesi Havvayla biber gazı sıktıkları Gülbahar Sadık’a zorla boş senet imzalattı, Palu ailesi yalnızca bu nedenden ceza aldı.

İFADE DEĞİŞTİRDİLER

Harun Palu’nun 2011’de özgürlüğüne buluşması ile olay yeniden gün yüzüne çıktı. Harun Palu’nun baskısı üstüne Fatih, kızı Ayşe Melek ve karısı Havvayla savcılığa gitti. Meryem ve Melike’nin Tütünçiftlik’te gömüldüğünü ifade ettiler. Kazı yapıldı, cesetler bulunamadı. Tuncer’in tahkîkat sürerken cinlerle korkuttuğu aile ifade değiştirdi. Tuncer’e karşı olan tek kişi baba Harun, şizofreni teşhisiyle akıl hastanesine kaldırıldı.

GÖZALTINA ALINDILAR

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 11 sene önce kaybolan Meryem Tanhal (35) ve kızı Melike Tanhal’ın (8) cinayetinin aydınlatılması için çalışmalar sürüyor. Konu ile ilgili bir televizyon programında, Meryem Tanhal ve Kızı Melike Tanhal’ın cansız bedenlerinin Tütünçiftlik sahiline gömüldüğü iddiası ile arama çalışmaları başlatılmıştı. Cinayetle alakalı ise 9 Ocak’ta Palu ailesine yönelik operasyon düzenlendi. Polis, Palu ailesinin evinde arama yaparak, 5 kişiyi gözaltına aldı.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.