Müşerref Akay kimdir? Müşerref Akay’ın evlilikleri

Müşerref Akay kimdir? Müşerref Akay'ın evlilikleri
Müşerref Akay, katıldığı programlar ve yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeye devam ediyor. Müşerref Akay, 1983 senesinde Mahmut Tezcan tarafından yapımcılığı üstlenen ‘Türkiyem’ filminde başrolde oynamıştı. O yıllarda “Türkiyem” şarkısı ortalığı kasıp kavurdu, onun tanınmasını sağladı. Peki, Müşerref Akay kimdir? Müşerref Akay’ın evlilikleri

, 1952 senesinde dünyaya geldi. Eski eşi Mahmut Tezcan’ın yardımı ile şöhrete kavuşmuş bir Türk sanat müziği şarkıcısıdır. Çerkez kökenlidir ve aslen Balıkesirlidir. Akay, 14 yaşında Hürriyet Gazetesi’nin açtığı ses yarışmasına katıldı. Aynı yarışmaya Selami Şahin de katıldı, orda onunla tanışıp iyi arkadaş oldu.

1971 senesinde Yılmaz Güney’in ‘Baba’ filmi ile sinema oyunculuğuna başladı. 1983 senesinde Mahmut Tezcan yapımcılığında yapılan “Türkiyem” filminde başrolde oynadı. O yıllarda “Türkiyem” şarkısı ortalığı kasıp kavurdu, onun tanınmasını sağladı.

1984 senesinde başrolünde Yılmaz Güney’in olduğu “O’na Çirkin Kral Derlerdi” beyaz perde filminde Müşerref Akay da rol aldı. Müşerref Akay’ın başından dört evlilik geçti. İşte, sanatçının evlilikleri:

1.eşi: 1969 senesinde Mahmut Tezcan ile evlendi. Tezhan ve Halil İbrahim Tezcan adlarında iki oğlu var. Ocak 1985 ayında ayrıldı.
2.eşi: İkinci beraberliğini tekstilci İlhan Kaprol ile 1991 yılından 1994 yılına kadar yaptı.
3.eşi: 2000 yılının yazında Azeri Ekber Genceyle evlendi. Şişli Evlendirme Dairesi’nde gerçekleşen nikahı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydı. Telsim Ortaköy bayii olan Ekber Gence ve Müşerref Akay’ın şahitliğini Tamer Yiğit ile Nejdet Aksalı üstlendi. 2003 senesinde boşandı.
4.eşi: 16 Ocak 2009 tarihinde sigortacı Emin Atalay ile evlendi. Nikah şahitliğini Adnan Şenses yaptı. 2012 senesinde boşandı.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.