MET Gala nedir? MET Gala neden düzenleniyor?

MET Gala nedir? MET Gala neden düzenleniyor?
Magazin haberlerini takip eden yurttaşların son zamanlarda en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de MET Gala’nın ne olduğu oldu. Geleneksel olarak her sene mayıs ayında düzenlenen ve sergi niteliği taşıyan MET Gala’nın ne olduğunu merak eden yurttaşlar, konu hakkında araştırma yapıyor. Peki, MET Gala nedir? İşte, bu etkinlik hakkında ayrıntılı bilgiler…

MET Gala, her sene olduğu gibi bu yıl de magazin dünyasına damgasını vurdu. Birbirinden ünlü adların konsepte uygun olarak giyindiği bir sergi niteliği taşıyan MET Gala, kırmızı halı ritüeliyle göz kamaştırıyor. Her yıl mayıs ayının ilk pazartesi akşamı yapılan ve kostüm enstitüsü olarak anılan etkinlik, Metropolitian müzesi için toplama maksadını da içinde barındırıyor. 

MET Gala, 1948 yılından bu yana her sene gerçekleştiriliyor. Asıl maksadı Metropolitian müzesine bağış toplamak olsa dahi modanın oscar gecesi olarak anılan bu etkinlik, her yıl mayıs ayının ilk pazartesi akşamı seviye sunuluyor. Milyonlarca dolar bağışın toplandığı gecede, belirlenen tema dahilinde kostümler sergileniyor.

Açılışaysa pek çok ünlü isim davet edilmekte ve Akademi kırmızı halısını aratmayacak kadar büyük bir şıklık yarışına sahne olmaktadır. Organizasyonun sponsoruysa başından beri değişmeyen isim Vogue’dur. MET Gala’nın en önemli özelliklerinden bir tanesi de her sene belli bir temaya değinmesi ve konukların dilerlerse bu tema çerçevesinde kıyafetlerini hazırlaması ile oluşmaktadır.

 

MET Gala nedir? MET Gala neden düzenleniyor?

Herkesin Dilinde Olan Met Gala Hakkında Her Şey Ve Bu Yıl Giyilenler

Herkesin Dilinde Olan Met Gala Hakkında Her Şey Ve Bu Yıl Giyilenler

Met Gala Jennifer Lawrence

Met Gala Jennifer Lawrence

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.