MasterChef jüri üyelerinden Hazer Amani kimdir, kaç yaşında, eşi kim?

MasterChef jüri üyelerinden Hazer Amani kimdir, kaç yaşında, eşi kim?
Hazer Amani’nin özel yaşamı son günlerin en fazla konuşulan isimlerinden biri oldu. Çeşitli yemek programlarında gördüğümüz Hazer Amani, asıl ününüyse TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye yarışması ile yakaladı. Peki, MasterChef jüri üyelerinden Hazer Amani kimdir, kaç yaşında, eşi kim?

Adını MasterChef yarışması ile duyuran ‘nin kim olduğu ve özel yaşamı günün en fazla konuşulan konusu oldu. basınını yakından takip eden yurttaşlar Hazer Amani’nin nereli olduğunu ve eşinin kim olduğunu araştırıyor. Peki, ? Hazer Amani kiminle evli ve nereli?

Anne tarafı Türk, baba tarafıysa İranlı olan Hazer Amani, 1977 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini TED Ankara kolejinde bitirdikten sonra lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. Genç yaşlardan sonra mutfağa ilgi duyan Hazer Amani, Güney Afrika’da Cordon Bleu’ya gitti ve 3 sene aşçılık eğitimi aldı. Staj yaptığı yerde 4 sene orada çalışarak baş aşçı olarak iş yerinden ayrıldı. Ardından bir otelde baş aşçı olarak çalışırken Yusuf Köksal ile tanıştı ve Türkiye’ye geldi. Bir besin firmasının Türkiye şefi olarak çalışan Hazer Amani, 2011 senesinde “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı. Zaman vakit yemek programlarına misafir olan Hazer Amani, Kiraz Mevsimi dizisine de misafir olarak katılmıştı, ünlü şef asıl çıkışınıysa MasterChef Türkiye yarışmasıyla yaptı. Hazer Amani, 2013 senesinde hayatını Deniz Mumcuoğluyla birleştirdi.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.