Linet kimdir?

Linet kimdir?
Linet, şarkılarının yanı sıra katıldığı programlar ve ifade ettikleri ile de gündeme gelmeye devam ediyor. Güçlü sesi ile adından söz ettiren Linet, bir dönem özel yaşamı sebebiyle zor günler geçirmişti. Peki, Linet kimdir?

Türk-İsrailli ses sanatçısı Linet Menaşi, 5 Mart 1975 tarihinde dünyaya geldi. İsrail’de doğup büyümüştür. Annesi bir dönemlerin önemli Türk Sanat Müziği şarkıcılarından olan Bursalı Leyla Özgecan, babasıysa İstanbullu Şumuel Menaşe’dir. 10 yaşında ilk albümünü İsrail’de yapan Linet, 1993 senesinde Ani Ana adlı şarkıyla Eurovision Şarkı Yarışması İsrail elemelerine katılmıştır. Türkiye’deki ilk albümü 1995 senesinde yayınlanmıştır. Türkçe ve İbranice’nin yanı sıra Arapça ve İngilizce şarkılar da söylemektedir.

2016 senesinde sevgilisi Laurent Zalmonovic’in evli olduğunu öğrenen ve bu süreçte büyük bir yıkım yaşayan Linet şu açıklamayı yapmıştı: “Bana 6 sene önce ayrıldığını ve iki çocuğu olduğunu söylemişti. 1,5 senedir birlikteydik ve evlilik arefesindeydik. İyi olabilmek mümkün değil.”

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.