Koruma altındaki çocuk ve gençler ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren derneğin adı nedir?

Koruma altındaki çocuk ve gençler ile alakalı çalışmalar gerçekleştiren derneğin ismi nedir?
Koruma altındaki çocuk ve gençler ile alakalı çalışmalar gerçekleştiren Hayat Sende Derneği, 2007 senesinde yetiştirme yurdundan çıkan bir grup gencin girişimi ile oluşmuştur. Koruma altındaki çocuk ve gençler ile alakalı çalışmalar yapan Hayat Sende Derneği, buralarda yetişen çocuk ve gençlerin yaşamlarına yenilikçi çözümler getirmeyi hedeflemektedir. İşte, Koruma altındaki çocuk ve gençler ile alakalı girişimlerde bulunan Hayat Sende Derneği hakkında bazı bilgiler

2007 senesinde devlet korumasında yetişen bir grup genç tarafından kurulmuştur. Devlet korumasından ayrılan gençler olarak derneğin kurucuları; kurum bakımından topluma geçişte etiketlenme, ayrımcılığa uğrama, temel hayat becerilerini kazanamadan kurumdan ayrılma gibi bir çok sorunla karşı karşıya kalmışlardır.

Bu problemleri yaşarken de yol gösterici herhangi bir destek mekanizması bulunmamasından dolayı kurumdan ayrılan diğer bireylerin bu problemleri yaşamaması, yaşadıkları taktirde de danışabilecekleri bir platform kurulması maksadıyla Hayat Sende Derneği oluşturulmuştur.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.