Jeff Bezos kimdir? Boşanma aşamasında olduğu eşi kim?

Jeff Bezos kimdir? Boşanma aşamasında olduğu eşi kim?
Amazon’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, bu kez eşinden ayrılacağı haberleri ile gündeme geldi. Boşanma haberini sosyal medyadan duyuran Jeff Bezos ve eşinin yaşamı yeniden merak konusu oldu. Peki, Jeff Bezos kimdir? Boşanma aşamasında olduğu eşi kim?

şahsi sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamayla eşi Mackenzie Bezos ile ayrılma kararı aldıklarını duyurdu. Jeff Bezos ve Mackenzie Bezos 1993 senesinde evlenmişti. Boşanma kararı sonrası gözler ikilinin yaşamına çevrildi. İşte, Jeff Bezos ve eşi Mackenzie Bezos hakkında bilgiler…

Amazon.com’un kurucusu olan Amerikan girişimci ve iş adamı Jeff Bezos, 12 Ocak 1964 tarihinde dünyaya geldi. Dünyaca ünlü e- ticaret sitesi Amazon.com onun yönetiminde dünyanın en büyük ve örnek alınan web satışı şirketi oldu. Bu öncü hareketi sebebiyle Time Dergisi tarafından 1999’da Yılın Kişisi seçildi. Amazon.com haricinde havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin’in de kurucusu ve sahibi olan Bezos, 2013 senesinde The Washington Post gazetesini satın aldı. 

27 Temmuz 2017’de, toplam serveti 90 milyar $’ı geçince yaşayan en zengin insan unvanını aldı. Forbes, 6 Mart 2018’de, 112 milyar dolarlık serveti ile Bezos’u dünyanın en zengin insanı olarak belirledi. Temmuz 2018’de net serveti 150 milyar dolara yükseldikten sonra “modern tarihin en zengin insanı” olarak belirlendi.

Jeff Bezos ve Mackenzie Bezos en son geçen yıl Oscar partisinde beraber katılmışlardı. Yazarlık yapan Mackenzie Bezos’un “The Testing of Luther Albright: A Novel”, “Traps” ve “Il tempo imperfetto degli addii” adlı 3 kitabı bulunuyor.

Business Insider’da yer alan habere göre, Jeff Bezos, kıymeti a trilyon doları aşan Amazon’un % 16 hissesiyle en büyük hissedarı konumunda.
Aynı habere göre, ayrılmadan sonra Mackenzie Bezos sahip olacağı hisseler sayesinde Amazon’da söz sahibi olabilir.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.