İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 34 bin personel alımı gerçekleştiriyor… Başvuru nasıl yapılır?

İŞKUR iş ilanları aracılığı ile 34 bin personel alımı gerçekleştiriyor... Başvuru nasıl yapılır?
İŞKUR iş ilanları aracılığı ile 34 bin personel alımı gerçekleştiriyor. İŞKUR, bir çok işsiz yurttaşımıza iş imkanı sağlamaya devam ediyor. Yüzlerce farklı iş pozisyonunun yer aldığı İŞKUR iş ilanları sayfasında, ihtiyacınız olan ve size yatkın olan işi bulabilirsiniz. Peki, İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Kamu Kurumları ya da Özel Sektör Firmalarında işçi statüsü ile çalışmak üzere iş arayanlar, ister web Şubesi isterse en yakın İl Müdürlüğü aracılığı ile sisteme üye olup, özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra gene İnternet Şubesini kullanarak; Kişisel bilgileri ile eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirler, Çeşitli kriterler girerek yurtiçi iş ilanlarını arayabilir, şahsi bilgileri ile eşleşebilen ilanlara başvurabilirler, Çeşitli kriterler girerek yurt dışı iş ilanlarını arayabilir, yurtdışındaki işyerlerine işgücü sevk etmek isteyen iş verenlerin iletişim bilgilerine ulaşarak kendileri ile doğrudan temasa geçebilirler, Bilgi sahibi olmak istedikleri memur ilanları vb. gibi yukardaki kapsamın dışında kalan diğer iş ilanlarına ulaşabilirler.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İş arayanlar, ister İŞKUR’un web sitesinden, ister en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü’nden sisteme üye olarak kendine uygun işe başvurabiliyor.

İş arayanlar İŞKUR’un sitesine özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra; şahsi bilgileri ile eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabiliyor.

Yurtiçi, yurt dışı iş ilanlarını arayabiliyor, iş verenlerle doğrudan temasa geçebiliyor.

İŞKUR.İŞ İLANLARI SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.