Hande Erçel kimdir? Vefat eden annesi Aylin Erçel kaç yaşındaydı?

Hande Erçel kimdir? Vefat eden annesi Aylin Erçel kaç yaşındaydı?
Güneşin Kızları dizisindeki ‘Selin’ karakteri ile büyük sevi toplayan, rol aldığı dizi ve filmlerdeki başarılı performansıyla adından söz ettiren Hande Erçel, son olarak annesi Aylin Erçel’in yaşamını kaybetmesinin arkasından gündem oldu. Peki, Hande Erçel kimdir? Vefat eden Aylin Erçel kaç yaşındaydı?

, 24 Kasım 1993 tarihinde Balıkesir’in Bandırma ilçesinde dünyaya geldi. Lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nde tamamlayan Hande Erçel, 2015 senesinde katılmış olduğu Azerbaycan’da düzenlenen Miss Cilivaliton of the World yarışması ile dikkatleri üstüne çekti.

İlk oyunculuk tecrübesini bir beyaz perde projesi olan Çılgın Dershane filminde yaşayan güzel oyuncunun ilk dizisiyse Hayat Ağacı oldu. İdil Fırat ve Fikret Kuşkan ile başrollerin paylaşan Hande Erçel, Selen Karahanlı karakterine yaşam verdi. Hande Erçel’in asıl çıkışıysa Güneşin Kızları dizisi oldu. Bu dizideki rol arkadaşı Tolga Sarıtaş ile uyumu sıklıkla sosyal medyaya da konu oldu.

2016 yapımı “Aşk Laftan Anlamaz” dizisinde Burak Deniz’le, 2017 yapımı “Siyah İnci” dizisinde Tolga Sarıtaş ile başrolü paylaşan Hande Erçel, son olarak başrollerinde Serkan Çayoğlu, Kaan Yıldırım, Hazal Subaşı ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın da yer aldığı Halka dizisinin kadrosuna dahil oldu.

Hande Erçel’in bir süredir kanser tedavisi gören annesi , 11 Ocak 2019 tarihinde yaşamını kaybetti. Hande Erçel’in sıklıkla sosyal medyadan fotoğraflarını paylaştığı Aylin Erçel, 48 yaşındaydı.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.