Halka dizisi oyuncuları kimlerdir? İşte Halka dizisinin oyuncu kadrosu ve dizinin genel hikayesi

Halka dizisi oyuncuları kimlerdir? İşte Halka dizisinin oyuncu kadrosu ve dizinin genel hikayesi
Halka dizisi oyuncuları kimdir sorusunun cevabı, diziseverler tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. TRT 1 ekranlarında bu akşam yayınlanmaya başlayacak olan Halka dizisinin oyuncu kadrosunda oldukça tecrübeli adlar yer alıyor. Peki, Halka dizisi oyuncuları kimdir? İşte Halka dizisi oyuncu kadrosu ve konusu.

Yapımcılığını Es yapımın üstlendiği, yönetmen koltuğuna Volkan Kocatürk’ün oturduğu Halka dizisinin tanıtımları ekranlarda dönmeye başladı. Son projesi olan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde gösterdiği üstün performansıyla Türkiye dışında Ortadoğu ve Balkan ülkelerinde de tanınmış usta oyuncu Nazan Kesal’ın da oyuncu kadrosunda yer aldığı Halka dizisinin başrollerini Serkan Çayoğlu, Kaan Yıldırım, Hande Erçel, ve Ahmet Mümtaz Taylan paylaşıyor.

Nazan Kesal
HÜMEYRA KARABULUT
Kırklı yaşların sonunda ağır ve vakur, ne istediğini bilen oturaklı bir iş bayanı. Babası ünlü bir kabadayı, çok genç yaşlarda gene ünlü bir kabadayı ile Eren’le evleniyor. Eren’in hırsı sebebiyle Halka’yla karşı karşıya geliyorlar. Eren’in öldürülmesi ile hayatı değişiyor, yalnızca Kaan’ı tek başına büyütmek zorunda kalmıyor, geçmişteki itibar ve zenginliğini geride bırakıyor. Hümeyra, kimin tarafından iletildiği belli olmayan bir dvd ile hem itibarını hem de öcünü alma şansına ulaşıyor. Hapisteki oğlunun polise köstebek olarak çalışması ile birlikte kocası Eren’i katledenlerle mücadele etmeye başlıyor.

Serkan Çayoğlu
CİHANGİR TEPELİ
Halka’nın iki kahramanından biri. Yirmili yaşlarda sakin ve ölçülü biri. Ünlü bir iş adamı olan İlhan Tepeli’nin oğlu. Cihangir, İlhan’ın işlerinin asıl yürütücüsüdür. Uyku problemi çektiği için sessizliğe ihtiyaç duymakta, lakin ve lakin ses geçirmez-sesten yalıtılmış bir odada, çocukluğunu anımsatan naif bir duvar resminin karşısında uyuyabilmektedir. Hikâye gelişirken anlarız ki, aynı Kaan’a olduğu gibi Cihangir’e de kırmızı kutulu bir dvd gönderilmiş, Eren Karabulut cinayeti ile ilgili görüntüler eşliğinde kimi sırlar onunla da paylaşılmıştır. Cihangir geçmişi ve ailesi hakkında kuşkular yaşamakta, kimselere söylemeden araştırmalar yapmaktadır. Cihangir’in bir dargın, bir barışık olduğu İrem adlı nişanlısı vardır. İrem, ondan işini bırakmasını, mafyözi bağlantılarını koparmasını istemektedir. Cihangir ise kendisi için daha yaşami meselelerle uğraşıyor, geçmişini araştırırken ruhunu içerisinde bulunduğu cendereden kurtarmaya çalışıyordur. İrem onu manen baskılarken, İskender Bey’in uçarı ve “deli” kızı Müjde’yle yakınlaşır.

Hande Erçel
Müjde Akay
İskender’in kızı, ne yapacağı tahmin edilemeyen, keyifli, uçarı, hazcı genç bir bayan. Yirmili yaşlarda. Babası İskender’le beraber çalışmak istiyor. İskender, bu fikre yanaşmadıkça da kendini gösterecek küçük hamleler yaparak babasının gözüne girecek. Cihangir ile olan yakınlaşması ile İrem’le de hoşuna giderek rekabet edecek. İrem’in kendini ağırdan satan, oturaklı ve hafif kibirli hallerine karşın Müjde son derece rahat, ne istediğini açıkça gösteren, meydan okumaktan korkmayan biri. Müjde’nin Cihangir’le olan ilişkisi onun büyümesini ve olgunlaşmasını sağlayacak.

Kaan Yıldırım
KAAN KARABULUT
Yirmili yaşlarda dışa dönük, konuşkan, keyifli, hemen tepki veren, enerjik bir delikanlı. Başına buyrukluğu ve yerinde duramazlığı ile biliniyor. Kaan’ı vurgun suçlusu bir mahkûm olarak tanıyoruz. Halkanın ilk ve büyük muamması olan Eren Karalubut’un katledilme görüntülerinin ona iletildiğini, polisin de bu vesile ile olayları öğrendiğini anlıyoruz. Kaan, polisin özellikle de Cemal Sandıkçı ve Bahar’ın teklifi ile İlhan Tepeli’nin mafya örgütlenmesinin içine giriyor. Kaan’ın asıl maksadı öncelikle hapisten çıkmak. Sonra kendisini tuzağa düşürenleri bulmak istiyor. Kaan’ın annesi Hümeyra’ya karşı kimseye göstermediği bir zaaf ve sadakati var. Hapisten çıkması için kendisine gelen polise bile olup bitenleri annesinden gizleyemeyeceğini söylüyor. Kaan, görünenin tersine, baştan beri kendisini tuzağa düşürenlerin peşinde. Annesinin sözünden çıkmayacağını söylerken kendine bir rol tasarlıyor. Mahkûm olma sürecinde polisle yaşadıkları sebebiyle polise güvenmiyor. Annesine de herşeyi anlatmıyor, onun duygusal tepki vereceğini, işleri zorlaştıracağını düşünüyor. İlhan Tepeli’nin yanında Cihangir’le tanışıyor ve onunla bir kader ortaklığına giriyor. Halka’ya karşı beraber mücadele etmeye başlıyorlar.

Hazal Subaşı
BAHAR BERKES
Yirmili yaşlarda işini çok seven ve kendini suçla mücadeleye adamış idealist bir bayan polis. Cemal Sandıkçı’nın yardımcısı olmakla beraber teşkilatta, daha ilk günlerden sonra Altan Demiröz tarafından korunup kollanmış biri. Öksüz ve yetim olması sebebiyle, Altan Demiröz ve Cemal Sandıkçı’ya bir baba ve büyük bir kardeş gibi bakıyor. Birlikte çalıştığı Sandıkçı’yı Altan Demiröz’e raporluyor olması onu rahatsız ediyor. Üstelik operasyonda köstebek olarak tercih edilen mahkûm ve suçlu Kaan’ın varlığı ona göre başlı başına bir sorun. Gerçi vakalar geliştikçe, itiştiği, sevmediği ve kuşku ile izlediği Kaan’a ilgi duymaya başlıyor. Bu ilgi karşı koyamayacağı bir aşka dönüşüyor.

Ahmet Mümtaz Taylan
CEMAL SANDIKÇI
İşine ve mesleğine bağlı usta polis. Halka’nın farkına vararak, büyük örgütü açığa çıkarmaya and içmiş, kararlı bir devlet adamı. Ne yaptığını bilen, doğruluktan sapmayan, olup bitenlerin farkında olarak adaletli davranan biri. Tek inandığı doğrunun devletin ihyası ve sürekliliği olduğu anlaşılacak.

Umut Karadağ
İSKENDER AKAY
İlhan Tepeli’nin eski tetikçi ve korumalarından olan mafya babası. Şimdiyse İlhan Tepeli’yi alt etmeye çalışan baş düşmanı. Kızı Müjde’nin Cihangir ile iletişiminden dolayı gergin ve biçare kalıyor.

Burak Sergen
İLHAN TEPELİ
Cihangir’in babası. Yerinde gözü olan, yerine geçmek isteyen farklı mafya örgütleri ile uğraşıyor.

DİZİNİN KONUSU

İki genç adam, iki farklı insan, iki kurban, apayrı yerlerden gelip, yan yana durarak, inat ve sinirle, kader sandıkları, tesadüf saydıkları bir kumpasla savaşıyorlar. Uzakta kalan ve uzayıp gelen bir geçmişin peşine düşüyorlar. Eski defterlerin, kirli davaların, büyük ve küçük yalanların hesabını soruyorlar. Mafyanın, paranın, entrikanın konuştuğu ve sustuğu bir yaşamın içerisinde sürükleniyorlar.
Halka, durdurak bilmeyen bir serüvenin, karanlık bir dünyanın hikâyesi.
Kanayan ve kanadıkça acıtan bir mazi. Kaan ve Cihangir’in yeryüzünden intikamı…

Halka, polisiye trüklerini kullanan, tempolu, macera temalı bir tv dizisidir. Halka ismi, üç halka simgesi ile bilinen bir suç şebekesinden gelmektedir. Halka’nın asli özelliği, her bölümde artan muammalı temposu ve klasik mafya anlatılarının tersine bayanların güçlü olduğu, yönetip yönlendirdiği bir karakter içeriği taşımasıdır. Hikâyenin kahramanları Halka’nın mağdurları olduklarını öğrenerek, örgütle mücadeleye girişen Kaan ve Cihangir’dir.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.