Hakan Taşıyan kimdir? Güz Gülleri’yle gönülleri fethetmişti

Hakan Taşıyan kimdir? Güz Gülleri'yle gönülleri fethetmişti
Uzun bir süredir gözlerden uzak olan Hakan Taşıyan, 2. Sayfa programına misafir oldu. Hakan Taşıyan, ‘Güz Gülleri’ şarkısı ile milyonların gönlünü fethetmişti. İşte, Hakan Taşıyan’ın yaşamına ilişkin bilgiler

Türk arabesk fantazi müzik şarkıcısı, bestekâr, söz yazarı ve oyuncu , 1973 senesinde Ankara’da dünyaya geldi.  Çocukluk yaşlarından sonra saza ilgi göstermiş ve çalmaya başlamıştır. Daha sonra babası ile beraber düğünlere gitmiştir.

Ufak yaşlardan beri müziğe ilgiliydi ve bu nedenle askerliğini yaptığı sırada ifade ettiği şarkılarla kumandanları sesini çok sevdi ve destekledi. Onların desteğini arkasına alan meşhur sanatçı ilk kasedini piyasaya çıkardı.

İlk kasedini çıkartma vakaı şöyle oldu. Önce İstanbul’da Unkapanı’nda bulunan bir takım yapımcıların yanına gitti fakat o yapımcılar Müslüm Gürses’ i taklit ettiğini düşünüp pek ilgi göstermediler. Bunun arkasından Ankara’ya giden Sanatçı Sıla Müzik ile birlikte ilk kaseti olan Hesabım Bitmedi albümünü piyasaya çıkarttı.

1997 tarihindeyse ikinci kasetini piyasaya çıkartmıştır. İkinci kasetinin adı Sensiz İki Gün oldu. Bu albüm sanatçının en iyi albümlerinden biri olarak raflarda yerini aldı. Büyük bir hayran kitlesine kısa süre içinde sahip oldu ve konserleri hınca hınç doldu.

Bu albümü sonrası Gözün Sevem adlı albümünü piyasaya sunmuştur. 1998 tarihinde Hesabım Bitmedi adlı diziyle beraber oyunculuk konusunda da başarılı bir performans gösterdi.Bu dizide Hilal Aslangiray ve Ebru Destan ile başrol oynamıştır.

2001 tarihindeyse yine bir diziyle ekranlara geldi.Güz Gülleri adlı diziyle beraber önemli kişilerle başrol oynamıştır. Bu dizide Kemal karakterini canlandırmıştır.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.