Gizem Karaca kimdir? Gizem Karaca’nın biyografisi

Gizem Karaca kimdir? Gizem Karaca'nın biyografisi
Rol aldığı dizilerdeki performansı ile hatırlanan Gizem Karaca’nın kim olduğu basında yer alan haberlerin arkasından merak konusu oldu. Gizem Karaca’nın kim olduğunu, özel hayatını ve kariyerini merak eden yurttaşlar, Gizem Karaca’ya dair bilgi almak adına webte araştırma yapıyor. Peki, Gizem Karaca kimdir? İşte, Gizem Karaca’nın biyografisi…

, 9 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 7 yaşına kadar Amerika Florida’da yaşayan lakin bu tarihten sonra sıklıkla Türkiye’ye gelip giden Gizem Karaca, 14 yaşlarındayken kesin dönüş yaptı. 2010 senesinde İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. 2011 senesinde bağlı olduğu Uğurkan Erez ajansı onun güzellik yarışmasına katılması yaşamını değiştirdi.

Bir döneme damga vuran Muhteşem Yüzyıl isimli dizinin ilk 4 bölümünde misafir oyuncu olarak yer aldı. 2011 senesinde Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı ve 2. oldu. 2012 senesinde yayınlanan “Eve Düşen Yıldırım” isimli dizide başrol oynadı ve bu dizi ile ismini geniş kitlelere duyurdu. New York’ta ‘New York Film Akademisi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Daha sonra Türkiye’ye geldiği zaman “Benim Hala Umudum Var” isimli dizide Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaştı.

Gizem Karaca, 2014 yapımı aile ve duygusal komedi dizisi Güzel Köylü’de Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile başrolü paylaştı. 2017 de İçimdeki Fırtına dizisinde rol almaya başlamıştır. Aynı zamanda 2017 de Kara Sevda dizisine komiser Mercan rolüyle katıldı ve birkaç bölüm sonra ayrıldı. Güzel Köylü dizisinin çekimlerinde tanıştığı Bodrum’un tanınmış turizmcilerinden Kemal Ekmekçiyle 2017 Eylül ayında evlendi.

Genç yaşına karşın pek çok dizi projesinin kadrosunda yer alan Gizem Karaca, 2018 yapımı İnsanlık Suçu dizisinde Suna Değirmenci karakterine yaşam verdi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.