Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur kimdir, eşi kim?

Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur kimdir, eşi kim?
Necla Nazır ve Ferdi Tayfur çiftinin tek çocuğu olan Tuğçe Tayfur, projeleri ve katıldığı programlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Babasının şarkılarını yeniden yorumlayan Tuğçe Tayfur’un eşi de sanatçı. Peki, Ferdi Tayfur’un kızı Tuğçe Tayfur kimdir, eşi kim?

Tuğçe Tayfur, 18 Mart 1988 tarihinde İstanbul‘da dünyaya geldi. Annesi beyaz perde oyuncusu Necla Nazır, babası ses sanatçısı Ferdi Tayfur‘dur. İlköğretimini Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini İstek Vakfı Kemal Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümünde tamamlayan Tuğçe Tayfur, küçük yaşlarda başladığı müzik eğitimiyle piyano ve keman çalmaya başladı. Ailesinden aldığı destek ile müzik yaşamına başladı.

Babası gibi kariyerine müzikle devam eden Tuğçe Tayfur, 2010 yılı içinde arkadaşları ile kurduğu ‘Joker’ adlı bir grubun solistliğini üstlendi. Bir dönem ABD‘de yaşadı. ABD’de yaşadığı dönemde, kuzeninin arkadaşı Taner Şafak‘la tanıştıktan sonra 2015 senesinde Türkiye’de maksi single çıkarmaya karar verdi.Pop şarkılar besteleyen Tuğçe Tayfur ve Taner Şafak maksi single’da , ‘Kalp Dayanmaz’, ‘Köle Olup’, ‘Yok Olsam’ şarkılarının söz ve bestelerini hazırladı. Ferdi Tayfur, maksi single’da senelerce dillerden düşmeyen ‘Huzurum Kalmadı’ şarkısını kızı Tuğçe Tayfur ile beraber okuyarak düet yaptı ve birde klip çekildi. İkilinin klibi uzun süre konuşuldu. Tuğçe Tayfur, Mayıs 2009 senesinde hayatını Tolga Ertuğrul ile birleştirdi lakin ikilinin beraberliği kısa süre sonra erdi. ABD‘de yaşadığı dönemde, kuzeninin arkadaşı Taner Şafak ile tanıştı ve 2012 senesinde nikah masasına oturdu. İkilinin 2016 senesinde dünyaya gelen Taner Efe isminde bir oğulları var.

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.