Esra Akkaya kimdir?

Esra Akkaya kimdir?
Uzun süredir ekranlardan uzak olan Esra Akkaya, 2. Sayfa programına misafir oldu. İki aylıkken Afrika’dan evlat edindiği Can Alex ile fotoğraflarını sıklıkla sosyal medyadan paylaşan Esra Akkaya, Mahallenin Muhtarları dizisindeki performansı ile hafızalara kazınmıştı. Peki, Esra Akkaya kimdir?

Tiyatro, beyaz perde ve dizi oyuncusu , 1970 senesinde dünyaya geldi. Mahallenin Muhtarları dizisindeki “Şirin” rolü ile tanınan Akkaya, 1983 senesinde Tevfik Gelenbe Tiyatrosu’yla sanat yaşamına atıldı. 1988’de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan sanatçı eğitimi esnasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda “Büyük Miras” isimli oyunda rol aldı. Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun “Bedava mı Sandın” ve “Prometheus” isimli oyunlarında çalıştı. Antalya Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde da çalışan Akkaya, tiyatro dışında çeşitli TV dizileri ve filmlerde rol aldı. 1999 senesinde Yetkin Dikinciler ile evlendi lakin ikilinin beraberliği bir sene sürdü. 

1994 senesinde yazmış olduğu “Bu Masal Bizim” isimli çocuk oyunu Akdeniz Kültürleri Vakfı’nca sahnelendi. 2008 senesinde Harun Uygural ile yaşamını birleştirdi lakin 2016 senesinde boşanan ikili dost kalmaya karar verdi.

2010 senesinde kardeşleri Kaya Akkaya ve Sarp Akkayayla beraber AKKAdemi Tiyatro’yu kurdular.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.