Erhan Usta kimdir? Erhan Usta’nın biyografisi

Erhan Usta kimdir? Erhan Usta'nın biyografisi
Samsun Milletvekili Erhan Usta, disiplin kurulu kararı ile MHP’den ihraç edildi. Bu gelişmenin arkasından Erhan Usta’nın kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Erhan Usta kimdir? İşte, TBMM’den derlenen bilgiler ışığında Erhan Usta’nın biyografisi…

1966 senesinde Havza’da dünyaya geldi. Ekonomist, Planlama Uzmanı; İlk ve orta eğitimini memleketi Havza’da yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi. ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak master derecesi aldı. Celal Bayar Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında hekime çalışması devam etmektedir.

Devlet Planlama Teşkilatı’nda (Kalkınma Bakanlığı) Uzman Yardımcısı, Uzman, Daire Başkanı, Genel Müdür, Müsteşar Yardımcısı olarak vazife yaptı. İstanbul Finans Merkezi Koordinatör Yardımcılığının yanı sıra 10 sene süre ile İç Denetim Koordinasyon Kurulu Üyeliği, kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri; görevi gereği finans, vergi, muhasebe, sağlık, ilaç gibi alanlarda bir çok kurul, komisyon ve konseyde başkan ve üye olarak çalıştı. Son 10 yılda, kalkınma planı, orta vadeli programlar ve makro hesaplı politika hazırlıklarının teknik koordinasyonunu yürüttü.

25 ve 26. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. Grup Başkanvekili olarak vazife yaptı. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Usta, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.