E Okul VBS sistemi ne zaman kapanacak? E Okul not girişi kapandı mı?

E Okul VBS sistemi ne vakit kapanacak? E Okul not girişi kapandı mı?
E Okul ne vakit kapanacak ve kapandı mı soruları, notlarını sorgulamak için sisteme girmek isteyen talebelerin araştırdığı konu olmaya başladı. Aşırı yoğunluk yaşanan E Okul sistemine ulaşmakta sorun çeken talebeler, web üstünden sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, E Okul VBS giriş işlemi nasıl yapılır? İşte, VBS giriş ekranı ve sistem hakkında bazı bilgiler

2018-2019 eğitim öğretim dönemi 17 Eylül 2018’de başladı ve ilk kanaat dönemi 18 Ocak’ta son bulacak. Karnelerin alınmasına sayılı günler kala ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında tahsillerine devam eden talebeler ‘un ne vakit kapanacağına dair araştırma yapıyor. Öte yandan girişinin nasıl yapıldığı da merak edilen diğer konulardan. Peki, E Okul ne vakit kapanacak? E Okul VBS girişi nasıl yapılır?

E OKUL NOT GİRİŞİ NE ZAMAN KAPANACAK?

Karne gününün yaklaşması ile birlikte VBS not girişinin kapanış tarihine yönelik araştırmalar başladı. Sistemin kapanış tarihi öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuduğu tarihe göre farklılık gösteriyor. Ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 18 Ocak’tan birkaç gün önce kapatılması bekleniyor.

E OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve tamir zamanları haricinde kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Dönem sonlarında yaşanan yoğunluk sebebiyle girişlerde aksaklıklar yaşanabilmekte, bu durum ise talebeler tarafından E-Okul VBS’nin kapatıldığı şeklinde yorumlanmaktadır. E-Okul karne döneminde talebelerin erişimine açık olmaya devam edecek.

VBS’YE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Geçtiğimiz eğitim- öğretim döneminin başında yenilenen e-okul sistemi artık talebelerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında tüm bilgilerin olduğu bu sistem, eğitim alanında kolaylık sağlıyor. Öğrenciler, öğretmen ve yöneticiler sistem bilgilerine T.C. kimlik no ve okul numaralarıyla kolayca erişim sağlayabiliyor.

E-Okul VBS’ye giriş yapmak için öncelikle “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve arkasından karşınıza çıkan ekrana sizden arzu edilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümdeyse öğrencinin kimlik bilgileri ya da eğitim bilgileri istenilmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan talebenin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız taktirde, sisteme giriş yapabilir ve talebenin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde talebenin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha bir çok bilgiye ulaşmak mümkün.

E-OKUL VBS EKRANINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Son 24 saatte ne oldu? (14.01.2018)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan vakalar..daha fazla video için

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.