E Okul girişi nasıl yapılır? E Okul öğrenci girişi kapandı mı?

E Okul girişi nasıl yapılır? E Okul talebe girişi kapandı mı?
E Okul talebe giriş ekranı kapandı mı sorusu, yüz binlerce talebenin büyük bir merakla sorguladığı konular arasında yer almaya devam ediyor. İlk dönemin sona ermesine çok az bir vakit kala talebeler, E Okul devamsızlık ve not sisteminin kapanmasını bekliyor. Peki, E Okul talebe girişi kapandı mı? E Okul girişi nasıl yapılır?

VBS sistemi kapanacak mı sorusunun cevabı talebelerin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Hem talebelere hem de velilere büyük kolaylık sağlayan E Okul sisteminin, yarıyıl tatilinden birgün önce kapanması bekleniyor. İşte, konuya dair ayrıntılar… 

NE ZAMAN KAPANACAK?

Karne gününün yaklaşması ile birlikte VBS not girişinin kapanış tarihine yönelik araştırmalar başladı. Sistemin kapanış tarihi öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuduğu tarihe göre farklılık gösteriyor. Ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 18 Ocak’tan birkaç gün önce kapatılması bekleniyor.

?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve tamir zamanları haricinde kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Dönem sonlarında yaşanan yoğunluk sebebiyle girişlerde aksaklıklar yaşanabilmekte, bu durum ise talebeler tarafından E-Okul VBS’nin kapatıldığı şeklinde yorumlanmaktadır. E-Okul karne döneminde talebelerin erişimine açık olmaya devam edecek.

VBS’YE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Geçtiğimiz eğitim- öğretim döneminin başında yenilenen e-okul sistemi artık talebelerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında tüm bilgilerin olduğu bu sistem, eğitim alanında kolaylık sağlıyor. Öğrenciler, öğretmen ve yöneticiler sistem bilgilerine T.C. kimlik no ve okul numaralarıyla kolayca erişim sağlayabiliyor.

E-Okul VBS’ye giriş yapmak için öncelikle “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve arkasından karşınıza çıkan ekrana sizden arzu edilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümdeyse öğrencinin kimlik bilgileri ya da eğitim bilgileri istenilmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan talebenin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız taktirde, sisteme giriş yapabilir ve talebenin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde talebenin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha bir çok bilgiye ulaşmak mümkün.

E-OKUL VBS EKRANINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.