Diriliş Ertuğrul’a yeni oyuncu! Kanıt dizisinin eski oyuncusu Engin Benli kimdir?

Diriliş Ertuğrul'a yeni oyuncu! Kanıt dizisinin eski oyuncusu Engin Benli kimdir?
Diriliş Ertuğrul, kadrosuna yeni adlar katmaya devam ediyor. TRT ekranlarının tarihi konulu dizisi Diriliş Ertuğrul, daha önce Kanıt ve Poyraz Karayel gibi dizilerde rol alan Engin Benli’yi kadrosuna kattı. Peki, Engin Benli kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

, 23 Şubat 1970 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi.

İlk öğretimini, İzmir’de tamamladıktan sonra lisans eğitimini Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında 1995 senesinde tamamladı.

Profesyonel tiyatro yaşamına Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu olarak başladı. Ardından 1995-1997 yılları arasında Bursa Devlet Tiyatrosu’nda stajyer sanatçı olarak vazife yaptı. Kurulduğu sene olan 1997 yılından bu yana İzmit Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu olarak yer alıyor. Ayrıca, tiyatro aktörlüğünün yanı sıra çeşitli beyaz perde ve televizyon çalışmaları da yapmaktadır. Özellikle 2010 – 2013 yılları Arasında yayınlanan Kanıt isimli dizideki Başkomser Orhan rolüyle geniş kitlelerce tanınmıştır. Daha sonra Poyraz Karayel isimli dizide Zafer karakterini canlandırmıştır. Engin Benli, Göç Zamanı dizisinde Artem karakterini, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Sinan Paşa, Koca Koca Yalanlar dizisinde Erdem, Savaşçı dizisinde Kuzgun karakterlerine yaşam vermiştir.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.