Diriliş Ertuğrul dizisinde Noyan’ın kardeşi Almıla Hatun kimdir? Almıla’nın anlamı nedir?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Noyan’ın kardeşi Almıla Hatun kimdir? Almıla’nın manası nedir?
Diriliş Ertuğrul dizisine 116’ncı bölümde Noyan’ın kız kardeşi Almıla Hatun olarak seyirci karşısına çıkan Gönül Nagiyeva, hem performansı ile hem de sosyal medya paylaşımları ile bir anda dikkatleri üstüne çekti. Engin Altan Düzyatan ve Hülya Darcan gibi başarılı isimlerle bir araya gelen Gönül Nagiyeva’nın yaşamına ilişkin ayrıntılar da araştırma konusu oldu. Peki Noyan’ın kardeşi Almıla Hatun’u canlandıran Gönül Nagiyeva kimdir?

Aslen Azerbeycanlı olan Gönül Nagiyeva, 1982 senesinde Bakü’de dünyaya geldi. Küçük yaşlarda bale eğitimi aldı ve oyunculuğa merak sardı. Üniversitenin Kamu Akademisi bölümünden mezun olan Gönül Nagiyeva, lisans yıllarında radyo ve televizyonda sunuculuk yaptı. 2011 yılından beri dizi sektörünün içinde yer alan Gönül Nagiyeva, Aramızda Kalsın, Mahkumla ve Kanun Namına isimli dizilerde oynadı. 2014 senesinde Türkiye’den bir yapım şirketinden teklif aldı ve Terkedilmiş isimli sinema filminde başrol oynadı. 2015 senesinde Zaman Adlı Tren isimli filmde oynadı. 2016 yılıysa dönüm noktası oldu. Türkiye’den sıklıkla teklif alması sebebiyle İstanbul’a taşınmaya karar verdi. Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilerin Ege Denizi’nden Yunanistan’a kaçışını konu alan Yüzme Öğreniyorum filmi ile pek çok ödüle layık görüldü.  Kısakes Film Festivali’nden Yapım Desteği Ödülü, SETEM Akademi, BAK Ödülleri, Kurmaca Dalı, Jüri Özel Ödülü, İzmir Kısa Film Festivali, Ulusal Kurmaca Dalı, Migros Gençlik Ödülü, İKFD Ulusal Kısa Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Dernek Özel Ödülü aldı. Ayrıca Nagiyeva, 2018 yılı başında da ‘Yılın En İyi Yabancı Aktrisi Ödülü’nü almaya hak kazandı.

2018 senesinde Diriliş Ertuğrul ekibine Almıla karakteri ile dahil oldu. Türkçe, İngilizce, Azerice, Rusça ve Farsça olmak üzere beş dil bilen Gönül Nagiyeva, sporun bir çok dalı ile da ilgili. Dans, jimnastik, bale, şarkı söylemek, spor, yüzmek, atıcılık ve binicilik profesyonel manada ilgilendiği ve eğitim alığı spor dallarıdır.

ALMILA NEDİR?

Tarihi dizilerde geçen adların anlamını merak eden seyirciler, Almıla’nın da ne anlama geldiğini sorguluyor. Diriliş Ertuğrul’da ismi geçen Almıla, veya diğer bir ismi ile Alangoya, Moğol destanlarında kutsi sayılan bir bayan kahramanın adıdır.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Noyan’ın kardeşi Almıla Hatun kimdir? Almıla’nın anlamı nedir?

Noyan In Sağ Kolu Eynece Mergen Diriliş Ertuğrul

Noyan In Sağ Kolu Eynece Mergen Diriliş Ertuğrul

Almıla Ne Demek

Almıla Ne Demek

Halime Diriliş Ertuğrul Dizisinden Neden Ayrıldı Halime Öldü Mü

Halime Diriliş Ertuğrul Dizisinden Neden Ayrıldı Halime Öldü Mü

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.