CHP’nin Çorlu Belediye Başkan Adayı Ahmet Sarıkurt kimdir?

CHP'nin Çorlu Belediye Başkan Adayı Ahmet Sarıkurt kimdir?
CHP’de Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Belediye Başkan Adayı halen Belediye Başkanı olarak vazife yapan Ahmet Sarıkurt oldu. Bu gelişmenin arkasından Ahmet Sarıkurt’un kim olduğu merak konusu oldu. Peki, CHP’nin Çorlu Belediye Başkan Adayı Ahmet Sarıkurt kimdir? İşte, Ahmet Sarıkurt hakkında merak edilenler…

1950 senesinde Bulgaristan’ın Yablanova köyünden göçen bir ailenin oğlu olan , 1979 senesinde babasının zorunlu hizmet için bulunduğu Kara Deniz Ereğli’de dünyaya geldi.

1997 senesinde kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2001 senesinde mezun olduktan sonra yakın akrabalarının bulunduğu ve o zamanlar Çorlu’nun bir mahallesi olan Sağlık Mahallesi’ne taşındı ve iş yaşamına Çorlu’da başladı.

2001-2006 yıllarında özel bir firmada kontrol mühendisi olarak çalıştıktan sonra 2006-2009 yılları arasında ortağı olduğu firmanın yöneticiliğini yaptı.

2007-2009 yılları arasında Namık Kemal Üniversitesi’nde “Çelik Yapılar” konulu yüksek lisans yaptı.

2009 Yerel Yönetim Seçiminde ‘nin adayı olarak Çorlu Belediye Meclisi’ne giren ve 2009-2014 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcısı olarak vazife yapan Ahmet Sarıkurt, 30 Mart 2014 Yerel Seçimi’nin arkasından yeniden bu göreve getirildi.

3 Mayıs 2018 tarihinde yapılan meclis oylamasında Başkan seçilerek Çorlu Belediye Başkanlığı görevine başladı.

Çalışma yaşamı içinde bir dönem İnşaat Mühendisleri Odası yönetiminde vazife alan Ahmet Sarıkurt’un ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği, Avcılar Derneği gibi farklı sivil toplum kurumlarına üyelikleri bulunuyor.

2008 yılından beri Emel Sarıkurt’la evli olan Ahmet Sarıkurt, Kaan ve Sarp’ın babasıdır.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.