Canan Maktal kimdir kaç yaşında? Hangi film ve dizilerde oynadı?

Canan Maktal kimdir kaç yaşında? Hangi film ve dizilerde oynadı?
Canan Maktal, magazin dünyasını takip eden bir çok yurttaşın merakla araştırdığı adlar arasında yer alıyor. İzmir’de gördüğü temel eğitiminin arkasından oyunculuk eğitimi almaya başlayan Canan Maktal, Yahşi Cazibe, Şevkat Yerimdar gibi dizilerde rol almıştır. Peki, Canan Maktal kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

1982 senesinde İzmir’de doğdu. İlk,orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. Göztepe Anadolu Meslek Lisesi Moda Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. Güzelyalı Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya başladı. 2001 senesinde Orhan Kemal’in ‘Tersine Dünya’ oyunu ile ilk kez sahneye çıktı. Konservatuar sınavlarına hazırlanırken İzmir Sanat Çocuk Tiyatrosu’nda ‘Masal Dostlarımız’ ve ‘Ağaçların Dansı’ isimli iki çocuk oyununda yer aldı. 2004 senesinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nü kazandı.

2004-2008 yılları arasında konservatuar eğitimi sürerken Eskişehir Şehir Tiyatroları’nda yönetmenliğini Ünsal Çoşar’ın yaptığı ‘İstanbul Efendisi’ oyununda , yönetmenliğini Çağatay Tosun’un yaptığı ‘Köprü’ dizisinde, yönetmenliğini Gani Müjde’nin yaptığı ‘Osmanlı Cumhuriyeti’ isimli sinema filminde yer aldı. 2008 senesinde konservatuardan mezun oldu ve İstanbula taşındı.

2008-2009 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda yönetmenliğini Özgür Yalım’ın yaptığı ‘ Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nde ve Hakan Arslan’ın yönettiği ‘ Küçük Kadınlar’ dizisinde yer aldı.

2010 yılında Bora Onur’un yönettiği ‘ Yahşi Cazibe’ isimli dizide yer aldı.

2011-2012 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Levent Niş’in yönettiği ‘Çocuktan Al Haberi’ isimli çocuk oyununda , Nihat Durak’ın yönettiği ‘ Zehirli Sarmaşık’ dizisinde, Osman Tolga’nın yönettiği ‘Htr2b-Dönüşüm’ filminde yer aldı.

2013-2014 yılları arasında Taner Akvardar’ın yönettiği ‘Herşey Yolunda Merkez’ dizisinde ve Veli Çelik’in yönettiği ‘Diğer Yarım’ dizisinde yer aldı.

2016 yılında İşaret Dili öğrenmiş ve şu an devam etmekte olan İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda yüzde seksen işaret dili konuşulduğu ve on üç ödüllü ‘Sessizliğin İçinden’ isimli oyunda Lydia rolünü canlandırmaktadır. Oyundaki performansı ile Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde bir adaylıkla onurlandırıldı.

Canan Maktal sanatın tüm dallarını çok sevmekte, bendir ve darbuka çalmakta, öyküleri, düz yazıları, resimleri vardır.

HANGİ PROJELERDE YER ALDI?

Şevkat Yerimdar, 2016
Yönetmen: Bülent İşbilen

Diğer Yarım , 2014
Yönetmen: Veli Çelik

Herşey Yolunda Merkez , 2013
Yönetmen: Tamer Akvardar

Htr2b-Dönüşüm , 2012
Yönetmen:Osman Evre Tolga

Zehirli Sarmaşık , 2011
Yönetmen: Nihat Durak

Yahşi Cazibe , 2010
Yönetmen: Bora Onur

Osmanlı Cumhuriyeti , 2008
Yönetmen: Gani Müjde

Küçük Kadınlar , 2008
Yönetmen: Hakan Arslan

Köprü , 2006
Yönetmen: Çağatay Tosun

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.