Bir Litre Gözyaşı dizisinin Kıvılcım’ı Türkü Turan kimdir? Kaç yaşındadır?

Bir Litre Gözyaşı dizisinin Kıvılcım’ı Türkü Turan kimdir? Kaç yaşındadır?
Türkü Turan, Bir Litre Gözyaşı dizisinin ekibine dahil oldu. Daha önce farklı karakterlerini canlandıran Türkü Turan, zengin bir ailenin şımarık kızı olan Kıvılcım’ı canlandıracak. Peki, Bir Litre Gözyaşı’nın Kıvılcım’ı Türkü Turan kimdir?

Acı Aşk, Dolunay, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Adını Feriha Koydum gibi dizilerle tanınmış , 1 Şubat 1985 tarihinde Muğla’da dünyaya geldi. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezun oldu. 2007 senesinde “Annem” adlı televizyon dizisinde Pınar karakterini canlandıran Türkü Turan, daha sonra 2009 senesinde Reha Erdem’in yönetmenliğini üstlendiği Kosmos adlı filmde Neptün karakterini canlandırdı. 2010 senesinde Fox televizyon kanalında yayınlanan Çakıl Taşları adlı dizide oynadı.

Gönül Ferman Dinlemiyor dizisinde Hayal karakterini, Nuri adlı dizideyse Ayça karakterine yaşam verdi. Aynı zamanda Adını Feriha Koydum adlı dizide rol aldı. Gişe Memuru filminde misafir oyuncu olarak yer aldı. 2011 yılı Kasım ayında vizyona giren Musallat 2: Lanet adlı filmde rol aldı ve Tatar Ramazan dizisinde Ayşe karakterini canlandırdı. 2014 senesinde Riot Games’in League of Legends isimli oyununda Kalista isimli şampiyonun seslendirmesini yaptı. Selim Evci’nin yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaristliğini üstlendiği 2015 yapımı Saklı filminin oyuncularından biri olan Türkü Turan’ın İlhan Şeşen ile olan sevişme sahnesi o dönem çok konuşuldu.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.