Bahar Öztan (Yeşilçam’ın gamzeli güzeli) kimdir?

Bahar Öztan (Yeşilçam'ın gamzeli güzeli) kimdir?
Bahar Öztan, bir süredir sağlık problemleri ile gündemdeydi. Kanseri 2. kez yenen Bahar Öztan, 2. Sayfa programında yaşamı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, Bahar Öztan kimdir? İşte, Yeşilçam’ın gamzeli güzelinin yaşamına ilişkin bilgiler…

, 11 Ağustos 1952 tarihinde İskenderun’da dünyaya geldi. İstanbul’da büyüyen Bahar Öztan, sayısız reklam filminde yer almıştır. Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde Gamzeli Güzel olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören fotoromanlarında da büyük sevi topladı. Bunlardan bazıları, Çarli’nin Melekleri ve Barış Mançoyla birlikte yer aldığı fotoromanlardır.

Herkesin sevisini kazanan Bahar Öztan’ın film yapımcıları tarafından ilgi çekmesi de çok vakit almadı. Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmi ile sinema yaşamına başladı. Bahar Öztan, Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli lakaplı en önemli oyuncularından biri olmuştur. Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 senesinde ilk kez İzmir Fuarı’nda Bülent Ersoy’la halk konserlerinde ve Seda Sayan’la çalışmaya başladı. O günden itibaren, yurtiçi & yurt dışı sahne çalışmalarını sürdürdü. 1991 senesinde Bodrum Yalıkavak’ta otel işletmeye başladı. 1993’te evlendi ve iki sene sonra bir oğlu oldu. 1999’da Bodrum’da bir Prens Prenses adlı bir anaokulu açtı. 2001 senesinde Amerika’ya gitti. Uzun bir müddet Amerika & Bodrum’da yaşayan ünlü oyuncu, 2007 senesinde tekrar İstanbul’a yerleşti.

En son 2007 senesinde Koliba Film’in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film’in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı. Halen formunu ve enerjisini koruyan Bahar Öztan, sevenlerini mutlu edecek bir haberle geldi. Bir yandan oyunculuğa devam etmek üzere görüşmelere başlarken, diğer taraftan da çok sevdiği müzik için uzun senelerdir ses eğitimi almaya devam ediyor. Uzun seneler sonra ilk kere 2011 senesinde yönetmenliğini fortuna Zafer’in yaptığı NutriFin reklam filmi ile ekrana geri dönmüştür. Bahar Öztan, 2012 senesinde kendi klasına uygun yeni projeleri değerlendirerek karşınıza çıkmaya hazırlanıyor.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.