Almeda Abazi kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Almeda Abazi kimdir? Kaç yaşında ve nereli?
Katıldığı yarışma programları ve rol aldığı dizilerle anımsanan Almeda Abazi, bu sefer gebeliğiyle gündeme gelmeye devam ediyor. Tolgahan Sayışman ile 2017 senesinde nikah masasına oturan Almeda Abazi, anne olmak için gün sayıyor. Peki, Almeda Abazi kimdir? Almeda Abazi kaç yaşında ve nereli? İşte, Almeda Abazi hakkında merak edilenler…

13 Şubat 1992’de Arnavutluk’ta dünyaya geldi. Ülkesi Arnavutluk’ta katıldığı 3 güzellik yarışmasında da kraliçe seçilerek Miss Tiran, Miss Albania ve 2008 senesinde Miss Globe Kainat Güzeli ödüllerini kazandı.

Lise Eğitimini İstanbul Özel Tarhan Kolejinde tamamlayan , İstanbul Aydın Üniversitesi Bil Sanat Akademisi oyunculuk bölümünde eğitim almıştır.

2009 senesinde 6 gencin başından geçen gizemli bir vakaın anlatıldığı “Konak” filminde rol alan Almeda Abazi, 2010 senesinde “Şov Bizinıs” filminde de boy göstermiştir.

2011 senesinde sunuculuğunu Burcu Esmersoy, ve Cem Ceminay’ın yaptığı, jüri üyeliğini Sait Sökmen, Tan Sağtürk, Acun Ilıcalı ve Azra Akın’ın yaptığı 2. sezon “Yok Böyle Dans” yarışmasına katılarak; Özge Ulusoy, Helin Avşra, Alpo Kırşan, Aydın, Altay İlhan Mansız, Nez, İvana Sert, Cem Ceminay, Özlem Yıdız, Aşkın Nur Yengi, Hakan Peker, Şenol İpek ve Burcu Çetinkayayla yarışmıştır.

2013 senesinde Muhteşem Yüzyıl dizisinin 4. sezonunda kadroya dahil olmuş ve “Valeria” karakterini canlandırmıştır.

2015 senesinde Survivor All-Star’da yarışan Almeda Abazi, yarışmanın 5. haftasında yapılan SMS oylaması sonucu adaya veda etmişti.

Almeda Abazi, 2017’de bir süredir beraber olduğu oyuncu Tolgahan Sayışman ile nikah masasına oturmuştu.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.