Ali Atay’ın ilk eşi Ebru Cansız kimdir?

Ali Atay'ın ilk eşi Ebru Cansız kimdir?
Ünlü oyuncu ve yönetmen Ali Atay’ın eski eşi Ebru Cansız, magazin dünyasını yakından takip eden bir çok kişinin merakla araştırdığı adlar arasında yer almaya başladı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde solist dansçı olarak bir çok eserde vazife alan Ebru Cansız, 2008 senesinde Ali Atay ile yaşamını birleştirmiş ve 2013 senesinde yollarını ayırmıştır. Peki, Ali Atay’ın ilk eşi Ebru Cansız kimdir ve kaç yaşındadır?

Ali Atay’ın ilk eşi , son günlerin araştırılan adları arasında yer alıyor. 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Klasik Bale Bölümü’nden mezun olan Cansız, 1992’de Royal Academy, 1999’da Amerika’da klasik bale ve çağdaş dans alanında eğitim aldı.

2000 senesinde katıldığı İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde solist dansçı olarak bir çok eserde dans etti. Dansçılığının yanı sıra tiyatro oyuncularıyla beden farkındalığı ve dans dram üzerine çalışmalar yürüttü.

Semaver Kumpanya Tiyatrosu’nda ‘Kuşlar’ ve ‘Semaver ve Kumpanya’ isimli oyununun koreografilerini yaptı.

Sahnelenen diğer koreografileriyse sırası ile Bağlaç / Conjaction (2008), Turbulance (2009), Sıradan / Unexceptional (2012), Anima / Deva hareket tiyatrosu (2013), Sarkaç / Pendulum (2014), Less / More – Az / Çok (2015) adlı eserleridir. Ebru Cansız, bağımsız olarak aldığı davet üstüne dansçı ve koreograf olarak 2008’de Fabbrica Europa (Floransa), 2009’da Kaay Fecc (Senegal), 2013’de 3 Biennale Danza (Venedik) Festivalleri’ne katıldı.

Cansız’ın Sıradan/ Unexceptional koreografisi 2016 senesinde New York’ta Nimbus Dancework Company / Offline Performances kapsamında ve Your Move Dans Festivali’nde yeniden sergilendi. Aynı koreografisi 2017’nin Ocak ayında Akbank Sanat Dans Atölyesi’nde Kar-ma-Şa isimli karma dans programında yer aldı.

6’19 isimli koreografisini MDTistanbul’un Mini-Fest 2017 programı için yapmıştır.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.