Akşener: Kardeşim bu üst akıl nedir, ne menem bir şeydir

Akşener: Kardeşim bu üst akıl ne demektir, ne menem birşeydir
Yaprak KOÇER, Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) – SAMSUN’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, dövizdeki yükselişe değinip, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak, Bugün dolar 4.71, diyor ki, arkadaş üst akılmış. Kardeşim bu üst akıl ne demektir, ne menem birşeydir, in midir cin midir ? Tarifle,…

Yaprak KOÇER, Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA) – SAMSUN’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, dövizdeki yükselişe değinip, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak, “Bugün dolar 4.71, diyor ki, arkadaş üst akılmış. Kardeşim bu üst akıl ne demektir, ne menem birşeydir, in midir cin midir ? Tarifle, gereğini yap, bizde senin yanında duralım” dedi. 
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Samsun’a geldi. Akşener Cumhuriyet Meydanı’nda partisi tarafından düzenlenen miting programına katıldı. Burada ilk olarak alanda toplanan yurttaşları selamlayan Akşener, arkasından konuşma yaptı. İYİ Parti’nin 7 aylık bir parti olduğunu, 7 ayda 70 il gezdiğini söyleyen Akşener, “İYİ Parti başta Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına iyi geldi. Niye biliyor musunuz ? 29 Ekimlerde, 10 Kasımlarda,  23 Nisanlarda, 19 Mayıslarda bunların hepsi yorgan döşek yatarlardı kardeşim. İYİ Parti kuruldu birden biri turp gibi oldukları anlaşıldı. Sağlıklarına iyi geldi arkadaşların. Sonra taşeron işçilere iyi geldik. Ben başladım ve arkadaşlarım devam ettirdi Türkiye’deki taşeron işçileri konuşmaya. Taşeron işçileri kadroya aldılar ama esasında orda bir küçük abidik gubidik var. 2021 yılına kadar hiç bir hakları yok. Allah’ın izni ile onu da biz 24 Haziran’dan sonra düzelteceğiz inşallah. Sonra polislerimize, hemşirelirimize ve sağlık çalışanlarımıza iyi geldik. Çünkü 3600 ek göstergeyi 6 aydır ben söylüyorum. Abinin aklına geldi ama 24’ünden sonra yapacakmış. E onu yetiştiremez yahu elinde yasa hükmünde kararname hakkı var. Yaz bir yasa hükmünde kararname insanların haklarını ver ve bu sorun gider. Beni dinleyen kardeşlerimin bir iradesi var. Görülüyor ki bayanlar diyor ki ‘Bıktık senden. Usandık artık. Abbas yolcu. Şimdi ekonomiyle ilgili 16 senedir canının istediğini yaptı. Sanayi yerine fabrika yapmak yerine, isdihdam açmak yerine inşaatı tercih etti, Türkiye’ye betona gömdü. Ben bir çok ili ikinci üçünçü defa geziyorum gördüğüm birşey var devasa adalet sarayları yapmış içerisinde adalet yok. Devasa üniversiteler yapmış içerisinde hoca yok, eğitim yok. Bugün dolar 4.71, diyor ki, arkadaş üst akılmış. Kardeşim bu üst akıl ne demektir, ne menem birşeydir, in midir cin midir ? Tarifle, gereğini yap, biz de senin yanında duralım” dedi. 
Akşener, 16 yılda tam 2 trilyon dolar vergi toplandığını söyleyerek, “Soruyorum Samsunlu senin çocuğun cebine buradan bir lira girdi mi? Samsun’a fabrika yapıldı mı, isdihdam alanı yapıldı mı? diye sordu.
‘FINDIĞI TEKRAR STRATEJİK ÜRÜN OLARAK DEĞERLENDİRECEĞİZ’ 
Türkiye’nin kendine yeter bir besin ülkesiyken şu anda her şeyi ithal ettiğini söyleyen Akşener, “Gelelim fındığa yer yüzünde ürün olarak fiyat belirlediğimiz tek şey fındıktı. Aracının yabancı olması, pazarlamacının yabancı olması İtalyanların eline geçmesi fındığımızın temel sorunudur. Fındığı tekrar stratejik ürün olarak değerlendireceğiz. Yok ettikleri Fiskobirlik benzeri bir sistemi yeni baştan canlandıracağız, alan satan Türk olacak ve fındık yeniden dünyada Türkler tarafından fiyatı belirlenen, o fiyatı oluşturulan bir ürün haline gelecek merak etmeyin. Beyannameler okunuyorya bu sıra habire, şimdi beyanname okunduktan sonra Sayın Erdoğan’ın özellikle 2007’den sonra ilk kere duyduğumuz bir ses tonunu duyduk. ‘Lütfen dolar almayın’ . Meral Akşener nelere kadir.  Bu ekonominin özelliği güvendir. Ekonomi güvenle yönetilir. Siz ekonomide güveni sağlamazsanız bu şekilde olur” dedi.
Türkiye’de sözde FETO mücadelesi yapıldığını öne devam eden Akşener, “Çaycı çorbacı içeride. Ne kadar zengin var ise kaçak. Sonuç itibarıyla en enterasanı da o dönemde soru çalınmasından dolayı hakkı yenen gençlerimizin o hakkı için yapılan hiç bir şey yok. Buradan ilan ediyorum kaybettiğiniz haklarınızı geri alacaksınız.”
‘4,5 MİLYON’UN BORCUNU SİLİYORUZ’
Akşener, 4,5 milyon kredi kartından, tüketici kredisinden, çiftçilik kredisinden takipte insan olduğunu belirterek, “Bu 4,5 milyon insanımızın şehit ve gazi ailelerinin, işsizlerin, talebelerin, gençlerin, emeklilerin borçlarını bir defaya mahsus siliyoruz. Yalnız yarışma var, yarışma. Siyasetin rekabeti en fazla seçmene yarar. Cumhurbaşkanı olduğum gün olağan üstü hali kaldıracağım. Cumhurbaşkanı olduğum gün, valiler fener alaylarını yasaklayamayacak” şeklinde konuştu.
FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

 

 

 

Akşener: Kardeşim bu üst akıl nedir, ne menem bir şeydir

Akşener Kardeşim Bu Üst Akıl Nedir Ne Menem Bir Şeydir

Akşener Kardeşim Bu Üst Akıl Nedir Ne Menem Bir Şeydir

Akşener Kardeşim Bu Üst Akıl Nedir Ne Menem Bir Şeydir

Akşener Kardeşim Bu Üst Akıl Nedir Ne Menem Bir Şeydir

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.