AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz kimdir?

AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz kimdir?
AK Parti, 2019 Yerel Seçimlerinde Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde Serhat Oğuz’u aday gösterdiğini açıkladı. Bu gelişmenin arkasından başta Kahramankazanlılar olmak üzere bir çok kişi, Serhat Oğuz hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz kimdir? İşte, Serhat Oğuz hakkında bilgiler….

, 1976 senesinde Ankara Kahramankazan’da dünyaya geldi. Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü 1998 senesinde bitirdi. Üniversite yaşamında 3 sene Milli Gençlik Vakfı Kırşehir Öğrenci Başkanlığı görevini yürüttü. 1998’de Hatay’a Öğretmeni olarak atandı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Edebiyatı Anabilim Dalında Yüksek Lisansını yaptı. 1999 yılından beri, Kahramankazan’da vazife yapmaktadır

Askerliğini, 2002-2003 yılları arasında Jandarma Genel Komutanlığında Yedek Subay olarak tamamladı. Askerlik dönüşü, Kahramankazan’daki bir çok okulda vazife yaptı. 2013-2014 yılları arasında da Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak göreve getirildi. 2014’te Kahramankazan Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesine Okul Müdürü olarak atandı. 2016’dan beri Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmakta iken 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Kahramankazan Belediye Başkan Adayı olabilmek için görevinden ayrıldı.

2005 senesinde Eğitim-Bir Sen Kahramankazan teşkilatını kurdu ve İlçe Başkanı olarak arasız 7 yıl görev yaptı. Akabinde, talebelerin hem akademik hem de sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak maksadıyla, bir grup öğretmen, din görevlisi, esnaf, memur ve yönetici ile birlikte İlim Yayma Cemiyetinin Kahramankazan Şubesini kurdu, 16 Ocak 2017 tarihine kadar da Kurucu Şube Başkanı olarak vazife yaptı. Halen yönetim kurulu üyesidir.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.