AK Parti Ankara Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki kimdir?

AK Parti Ankara Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki kimdir?
AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Özhaseki, açıklamaları gündeme gelmeye devam ediyor. 25 ve 26. Dönemde Kayseri Milletvekili seçildi. AK PARTİ MKYK ve MYK Üyesi, AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak vazife alan Mehmet Özhaseki, daha önce bakanlık yapmıştı. Peki, Mehmet Özhaseki

Türk politikacı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı , 25 Mart 1957  tarihinde dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Özel sektörde tekstil imalatı ve ticareti üstüne faaliyet gösterdi. Birçok vakıfta başkanlık ve yönetim kurulu üyelikleri yaptı. 5 kez üst üste Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi. 7 sene boyunca Tarihi Kentler Birliğinin Başkanlığını yaptı.

25 ve 26. Dönemde Kayseri Milletvekili seçildi. AK PARTİ MKYK ve MYK Üyesi, AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak vazife yaptı. 65. Hükûmette Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak vazife aldı. İngilizce ve Arapça bilen Özhaseki, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.