AK Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Hilal Ayık kimdir?

AK Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Hilal Ayık kimdir?
AK Parti’nin Ankara Akyurt Belediye Başkan Adayı Hilal Ayık oldu. AK Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı’nın açıklanması arkasından gözler Hilal Ayık’ın yaşamına çevrildi. Peki, AK Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Hilal Ayık kimdir?

Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Hilal Ayık, 1987 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. Bilgisayar mühendisidir. Lisans derecesini 2010 yıllında Bilkent Üniversitesinden mezun olarak aldı. Yüksek lisans eğitimini TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde tamamlayarak 2 013 senesinde mezun oldu. Halen Sabahattin Zaim Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Bölümünde hekime eğitimine devam etmektedir.

2012 senesinde ASOS (Askeri Sağlık Otomasyon Sistemi) projesinde yer alarak çalışma yaşamına başladı. Sonrasında Başbakanlık himayesinde yürütülen, Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü tarafından desteklenen GİGM (Göç İdaresi Genel Müdürlüğü) e-Oluşum Projesinde vazife almıştır. 2014 yılı itibarıyla bilişim sektöründe faaliyet gösteren özel bir şirkette program uzmanı olarak çalışmaktadır. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) üyesidir. 2013 senesinde AK Parti’de siyasi faaliyetlerine başlamıştır. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi seçildi 2014 ve 2016 yılları arasında AK Parti Akyurt İlçe Başkan Yardımcısı olarak vazife aldı. 2016 ve 2018 yılları arasında AK Parti Akyurt İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. 04.08.2018 tarihinde yapılan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde MKYK üyesi olarak seçildi.
İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.