5 Haziran Dünya Çevre Günü nedir?

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedir?
5 Haziran Dünya Çevre Günü, dünya genelinde gerçekleştirilen ve Birleşmiş Milletler’in hassasiyet gösterdiği önemli bir duyarlılık günüdür. Dünya çapında 100’den fazla ülkenin kutladığı bu gün, çevresel eylemlerin olumlu manada ilerlemesi için kıymetli ol…

5 Haziran Dünya Çevre Günü, tabiata duyulan derin sevginin dile getirildiği, Birleşmiş Milletler’in (BM) çevre alanında dünya çapındaki farkındalığı ve faaliyetleri desteklemek için temel araçlarından biridir.

Dünya Çevre Günü geçtiğimiz yıl, “İnsanları tabiata bağlama” temasıyla temiz bir ortamın insanlığa sağladığı temiz besin güvenliği ve gelişmiş sağlıktan, su temini ve iklim istikrarına kadar geniş yararlara ilgi çekti.

Çevre Günü, seneler geçtikçe kamuya ulaşan daha geniş bir global platform haline gelmiş olup 100’den fazla ülkede paydaşlar tarafından kutlanmaktadır. Ayrıca, çevre için pozitif birşeyler yapmak isteyen insanların da günü olan Çevre Günü, bireysel eylemlerin bir araya gelerek gezegen üstünde artan pozitif etki yaratılmasını sağlamaktadır.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.