2019 MSÜ başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son tarih ne zaman?

2019 MSÜ başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son tarih ne zaman?
2019 MSÜ başvuruları geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile birlikte başladı. Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru yapabilmek için 2019 MSÜ başvurularını yapan adaylar, başvuruların ne vakit sona ereceğini merak ediyor. Peki, 2019 MSÜ başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son tarih ne zaman?

Milli Savunma Üniversitesi’ne (MSÜ) girişte uygulanacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) başvuruları sürmeye devam ederken, başvurularını halen yapmayan adaylar son tarihin ne vakit olduğunu merak ediyor. Peki,  başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son tarih ne zaman?

SON BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına yerleşmede uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na (2019-MSÜ) girmek isteyen adaylar, başvurularını 16 Ocak-27 Şubat tarihleri arasında yapmalı.

ÖSYM, belirlenen tarihler arasında başvuru yapamayan adaylar için geç başvuru günü olarak 7 Mart’ı belirledi. Sınav sonuçlarıysa 26 Nisan’da açıklanacak.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU KILAVUZU YAYIMLANDI

ÖSYM, 2019-MSÜ başvuru klavuzu yayımlandı. Adayların ÖSYM tarafından başvuru tarihleri arasında yayımlanacak klavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

SINAVDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sınava katılacak adaylara Türkçe testinden 40, temel aritmetik testinden 40, sosyal bilimler testinden 20 ve fen bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soru yönetilecek ve 135 dakika yanıtlama süresi verilecek.

ÖSYM’DEN YAPILAN AÇIKLAMA

2019-2020 eğitim-öğretim senesinde Milli Savunma Üniversitesince 2’nci Aşamalarına çağrılacak askeri talebe adaylarını belirlemek maksadıyla, ÖSYM tarafından 7 Nisan 2019 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) yapılacaktır. Sınava başvurular, 16 Ocak-27 Şubat 2019 tarihleri arasında alınacak olup adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığı ile veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr web adresinden yapacaklardır.

Ek’te yer alan klavuz, 2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2019-MSÜ), başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesiyle 2’nci seçim aşamalarına başvuru, 2’nci seçim aşamaları ve aday yerleştirme esaslarını kapsamakta olup adayların başvuru öncesi alakalı kılavuzu dikkatle incelenmesi gereklidir.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

HARP OKULLARI VE ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULLARI TERCİHLERİ HAKKINDA

Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için 2019-MSÜ’ye katılmış ve bu sınavdan Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek olan çağrı taban puanı almış olmak gerekiyor. 2019-MSÜ’ye katılacak adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini, 29 Nisan-17 Mayıs’ta “https://www.personeltemin.msb.gov.tr” web adresine girerek yapmaları gerekiyor.

Belirtilen süre içinde web sitesi üstünden seçimini yapmayan adaylar, ikinci seçim aşamalarına çağrılmayacak.
Kılavuzda, ÖSYM Yönetim Kurulunun 14 Ocak 2019 tarihli kararı gereği, şehit ve gazi eş ve çocukları ile gazilerden başvuru hizmeti ücretiyle sınav ücreti alınmayacağı bilgisine de yer verildi.

Adayların ÖSYM tarafından başvuru tarihleri arasında yayımlanacak klavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.