Yeşilçam’ın Bir Çınarı Daha Yoğun Bakımda!!

Yeşilçam’ın Bir Çınarı Daha Yoğun Bakımda!!

 

Yeşilçam’ın bir usta oyuncusu daha yoğun bakıma kaldırıldı ve durumunun ciddi olduğu haberine ulaşıldı.

vatan-borcu,nedret-guvenckuzey-varginzeynep-aksu

Marmaris’te yaşayan ve Kurtlar Vadisi Pusu’nun unutulmaz adı Kuzey Vargın’ın yoğun bakıma kaldırıldığı ve durumunun ağır olduğu söylendi.

kuzey vargın

 

Haberi sosyal medya hesabı üstünden duyuran sanatçı Onur Akay; “Efsane oyuncumuz Kuzey Vargın, Marmaris’te yoğun bakıma kaldırıldı ve hayat mücadelesi veriyor! Sanatçımız için dualarınızı eksik etmeyin” şeklinde yazarak sevenlerinden dua istedi.

 Efsane oyuncumuz 2014 senesinde yüksek tansiyona bağlı bir  rahatsızlık geçirmiş Marmaris’teki özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Zaman vakit geçici bilinç kaybı yaşadığı öğrenilen Vargın daha sonra sağlığına kavuşarak taburcu edilmişti.

 

2015 senesinde ise, Parkinson hastalığı şikâyetiyle yine Marmaris’te özel bir hastanede tedavi görmüştü. Yürümekte zorluk çeken Vargın fizyoterapi almaya başlamıştı. Kurtlar Vadisi’nin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz’ın haberi duyar duymaz usta oyuncunun yakınlarını aradığı ve durumu hakkında bilgi aldığı söylendi.

kuzey1

1960’lı yıllarda Yeşilçam’da jön olarak başladığı oyunculuk kariyerinde sağlam adımlar ile ilerleyen Vargın ilerleyen dönemlerde daha çok kötü adamların oluşturduğu karakterleri canlandırmıştır. Kariyerinin ilk döneminde 1965 yapımı ‘Yasak Sokaklar’, ‘Çılgın Gençlik’, ‘Ağlayan Kadın’ adlı filmlerde rol almıştır. Televizyonlarda sık gösterilen ‘Bir Dağ Masalı’ adlı filmde Lale’yi kandıran nişanlısı ‘Ekrem’, Seni Sevmek Kaderim filminde entrikacı ‘Bülent’ karakterlerine yaşam vermiştir.

 

Sert bir yüz ifadesine sahip olan Vargın, bunun avantajını yaşamış ve hep karakter oyuncusu olmuştur. Eski jön zamanlarını geride bırakmış olsa dahi Türk sineması yepyeni bir karakter kazanmıştır. Kartal Tibet’ten sonra ‘Karaoğlan’ı canlandıran ilk oyuncudur. Son olarak büyük bir hayran kitlesi olan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde ‘Adil Eşrefoğlu’ karakteriyle İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü başarı ile canlandırmıştı. 

KUZEY VARGIN GEÇMİŞİ

Kuzey Vargın, 15 Haziran 1940 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Sinema oyunculuğunun yanı sıra sahneye çıkarak şarkıcılık da yapmıştır.Kuzey Vargın’ın abisinin adı da “Güney”dir.

Kartal Tibet‘den sonra Karaoğlan’ı canlandırmıştır. 1972′de Suat Yalaz yönetiminde çekilen Karaoğlan filmlerinin sonuncusu “Karaoğlan Şeyhin Kızı Samarra” filminde Karaoğlan rolünü canlandırdı.Türk sinemasında ‘Yerli James Dean’ olarak hatırlanan Kuzey Vargın da şansını Hollywood’da deneyenler arasında yer aldı.

16 Ekim1972’de adı bir kavgaya karıştı ve bu kavga sonucunda kendisine kafa atan Salih Güney‘i bıçaklayan aktör Kuzey Vargın, Adam öldürmeye tam teşebbüsten tutuklu olarak yargılandı.Bu yaşanan üzücü olay netitesinde Kuzey Vargın hakkında 36 yıl hapis cezası istenmektedir. Sağmalcılar Cezaevi’nde yaklaşık 1,5 yıl yatan Kuzey Vargın, 15 Mart 1974’te kefaletle serbest bırakılır. 5 bin liralık kefaleti, Kuzey Vargın’ın o zamanki arkadaşı, sonrasındaki 10 yıllık eşi Feraye (Müzeyyen Senar’ın kızı) nakit olarak yatırır. Vargın, 15 Mayıs 1974’te ilan edilen genel af sayesinde tamamen özgürlüğe kavuşur.

Kuzey Vargın, 1972 yılında ses sanatçısı Müzeyyen Senar‘ın kızı Feraye Işıl ile evlendi. 1974 yılında eşi ile gittiği Amerika’nın New York kentinde sekiz yıl geçirdi. 1982 yılında boşandı.Kuzey Vargın, cebinde 500 dolarla ABD’ne gittiğinde, başlangıçta gökdelenlerin camını siler, yükseklik korkusu nedeniyle bu işi bırakıp bir bijuteri fabrikasında cilacılık yapar. Daha sonra bir benzin istasyonu açacak parayı bulur. 10 yıl kadar kaldığı bu ülkede, benzin istasyonlarının sayısını 4’e kadar da çıkarır.Daha sonra Türkiye’ye döndü. Yeniden Türk sinema oyunculuğuna başladı. Türkiye’ye döndüğünde tanıştığı Mücella Hanım’la 25 gün içinde evlendi ve Amerika macerasını bitirmiş olur.

Canısı, Sırılsıklam, Aşkına Eşkıya, Aşkımızda Ölüm Var, Aşk Oyunu gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Oyunculuğunun yanı sıra ticaret hayatına da atıldı.

Kuzey Vargın, İstanbul Sarıyer’de “Kuzey’in Yeri” adında bir balıkçı lokantası açmıştır.

Kuzey Vargın, Tuğçe (D.1989)adlı bir kız çocuk babasıdır.

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.