Survivor Bugün Başlıyor ! İşte Yarışan Yarışmacılar !

Survivor Bugün Başlıyor ! İşte Yarışan Yarışmacılar !

Survivor 2017 heyecanı başladı. Bu zamana kadar ki en güçlü ünlüler ve gönüller takımı karşı karşıya geliyor. Ünlüler ve Gönüller takımında kimler var.

Dominik Cumhuriyeti’nde Survivor 2017 yarışacak yarışmacılar kimlerden oluşuyor ?

Survivor 2017 Ünlüler Takımı; İhan Mansız, Adem Kılıççı, Serhat Akın, Berna Öztürk, Sedat Kapurtu, Furkan Kızılay, Seda Demir, Tarık Mengüç, Sema Apak, Pınar Saka, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül.

Survivor Gönüllüler Takımı: Gökhan Gözükan, Fulya Şahin, Ogeday Girişken, Denisa, Elif Şadoğlu, Eser West, Burçak Tuncer, Tuğçe Melis Demir, Volkan Çetinkaya, Yiğit İzik, Berna Keklikler, Erdi Ünver.

Survivor 2017 heyecanı Dominik Cumhuriyeti’nde yaşanacak. Ekranların en beğenilen ve en fazla izlenen yarışma programı Survivor 2017’de yarışmacılar kendi aralarında mücadele edecekleri gibi bir de zorlu ada şartlarında yaşamaya çalışacaklar. Peki Survivor 2017 yarışmacıları Dominik Cumhuriyeti’nde ‘Nasıl bir iklimle karşı karşıya kalacak?’, ‘Ada koşulları nasıl olacak?’ 

Dominik Cumhuriyeti nerde?
Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko’nun batısında, Küba ve Jamaika’nın doğusunda yer alır. Venezuelayla deniz sınırı vardır. Adanın batı kısımda Haiti bulunur. Dominik Cumhuriyetiyle Dominika karıştırılmamalıdır.

Dominik Cumhuriyeti Avrupalıların Amerika kıtalarında ilk oluşturdukları yerleşimdir. Başkenti, Santo Domingo da Amerika’lardaki ilk sömürge baş kenti olarak karşımıza çıkar. Bağımsızlığının büyük bir bölümünde ülkede siyasi bunalım yaşanmış, halkı temsil etmeyen ve baskıcı bir çok hükümet tarafından idare edilmiştir. 1961’de diktatör Rafael Leonidas Trujillo Molina’nın ölümünden sonra Dominik Cumhuriyeti temsili demokrasiye geçmiştir.

Dominik Cumhuriyeti’nin nasıl bir iklimi var?
Survivor 2017’nin çekileceği yer olan Dominik Cumhuriyeti’nde tropik bir iklimi görülür. Ülkede Ağustos ayı bunaltıcı şekilde sıcak olur. Ülkede iki yağmurlu mevsim vardır, Ekim’den Mayıs’a kadar kuzey kıyıları, Mayıs’tan Ekim’e kadar güney kıyıları yağmurlu olur. Bu yağmurlar, yalnızca serinletici etkilidir ve yarım gün sürer. Haziran-Eylül ayları kasırga mevsimidir. Buna göre Survivor 2017 yarışmacıları en fazla yağmurla mücadele edecekler.

Survivor 2017 yarışmacıları adada yoğun yağmur ormanları ve başka hiç bir yerde bulunmayan 1500 türü kapsayan çeşitli bitki örtüsüyle iç içe yaşayacaklar.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.