Pakistan’ın Kim Kardashian’ını abisi boğarak öldürdü

 

Ünlü model yaptığı paylaşımlar yüzünden abisi tarafından öldürüldü ve abisi olayın ardından pişman değilim dediği öğrenildi.

‘Pakistan’ın Kim Kardashian’ı olarak bilinen sosyal medya üstünden yaptığı paylaşımlar sayesinde kısa vakitde fenomen haline gelen ünlü model Qandeel Baloch, abisi tarafından aile şerefinin korunması gerekçesiyle uykusunda boğularak öldürüldü.

Model, oyuncu, şarkıcı, sunucu ve internet fenomeni olarak bilinen ve oldukça kısa vakitde büyük bir hayran kitlesi elde etmeyi başaran 26 yaşındaki Baloch’un ölümü, herkeste şok tesiri yarattı.

STRİPTİZ ŞOVU YAPACAĞINI DUYURMUŞTU

Hindistan ile Pakistan arasında oynanan Kriket Dünya Kupası finalini kendi ülkesi olan Pakistan’ın kazanması halinde striptiz şovu yapacağını sosyal medya üstünden duyuran genç bayan, bu vaadiyle şöhretin zirvesine tırmanmıştı.

ABİSİ BOĞARAK ÖLDÜRDÜ

Cuma günü ailesinin evinde ölü olarak bulunan Baloch hakkında açıklamada bulunan yetkililer; genç bayanın, abisi Waseem Azeem tarafından uykusunda boğularak öldürüldüğünü ifade ettiler.

Kurbana hayatını kaybetmeden önce zehir verilmiş olabileceğini de belirten adli uzmanlar, kesin ölüm nedeninin lakin otopsi neticesinde ortaya çıkacağını ifade ettiler.

FOTOĞRAFLARI BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Geçtiğimiz Ramazan ayında Pakistan’ın en tanınmış din adamlarından biriyle bir otel odasında çektiği selfie’sini sosyal medya hesabı üstünden paylaşan ünlü yıldız, bu paylaşımı sebebi ile büyük tepki toplamıştı.

Yalnızca din adamlarının takabildiği bir başlığı taktığı bu fotoğrafı, kısa sürede eleştiri oklarının hedefi haline gelmesine neden olmuştu.

PAKİSTAN’IN KIM KARDASHIAN’I

Üniversite mezunu olduğu ve 7 dil konuşabildiği bilinen Qandeel Baloch, sosyal medya hesapları üstündeki takipçi sayısının fazlalığı ve paylaşımlarının benzerliği sebebi ile ‘Pakistan’ın Kim Kardashian’ı olarak biliniyordu.

”AHLAKA UYGUN DEĞİL”

Yaptığı paylaşımların ‘batılı’ tarzda olarak nitelendirilmesinden ve ülkesinin ahlaki normlarına aykırı olmasından dolayı yoğun şekilde eleştirilen ünlü yıldızın ölümünün altında bu sebeplerin yattığı iddia edildi.

ABİSİ PİŞMAN DEĞİL

Polisle beraber gerçekleştirilen basın toplantısında suçunu itiraf eden ve kardeşi Qandeel Baloch’ı öldürdüğünü kabul eden abi; Baloch’un davranışlarından dolayı utandığını, yaptıklarının hoş görü ile karşılanamaz olduğunu ve ailesinin şerefini korumak için kardeşini öldürdüğünü ifade etti.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.