Meğer Darbeyi Önleyen Cicişlerin Duasıymış!!

Meğer Darbeyi Önleyen Cicişlerin Duasıymış!!

 

Ekranların ciciş kardeşleri darbe gecesi çok dua ettiklerini ve duaları sayesinde darbenin önlendiğini söylediler.Hayranlarından gelen tepkilerede karşı tepkiyle cevap verdiler.İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan hain terör saldırısı sonucu Haziran ayının sonlarına doğru kutsal topraklara giden ciciş kardeşler sosyal medya hesapları üstünden çarşaflı fotoğraflarını ve videolarını yayınlamışlardı.

Bir ayakkabı firmasının veliahttı Taha Özer ile ‘Türkiye’nin içerisinde bulunduğu kötü günlerin bir an önce düzelmesi için dua etmeye gidiyoruz’ diyen kardeşler hem takip edenleri hem de ünlü adlardan eleştiriler gelmişti.

15 Temmuz Cuma akşamı yaşanan darbe girişiminden sonra cicişlerin bazı takip edenleri “Siz dua etmeye gittiğiniz için darbe oldu” şeklinde eleştirilerde bulundu. Eleştiriler karşısında sessiz kalmayan Esra Ceyda kardeşler sosyal medya hesapları üstünden;

“Bazıları her saniye biz dua ettik diye darbe olduğunu yazıp duruyor da bıktık! Beklide bizim dualar sayesinde darbe önlendi nereden biliyorsunuz” şeklinde yanıt verdi.

Bununla da yetinmeyen cicişler Hz. Mevlana’nın, “Ya kırdığınız bu gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsiniz. Bilseydiniz ödünüz kopardı. Dokunamazdınız” sözünü yazarak;

“Darbenin bizim dualarımız yüzünden olduğuna inanıyorsunuz da bizim dualarımız sayesinde önlenmiş olabileceğine mi inanmıyorsunuz? Darbe girişimi tabi ki de devletimiz ve halkımız sayesinde önlendi, tabi ki de bizim dualarımızla önlenmedi ama biz ülkemiz için dua ettik diye de darbe olmuş olamaz. Bunu bu kadar kötü yürekli düşünüp ve bu şekilde sosyal medyada yayanlara tepki olarak ifade ettik. Bu darbe önlenemeseydi hepimizi çok kötü günler bekliyordu. Biz bilmiyor muyuz bunları sanıyorsunuz? Bu uğurda şehit olan insanoğlu oldu. Onlar için hiç gözyaşı dökmedik mi sanıyorsunuz? Masum ve hiç bir şeyden haberi olmadan sırf kendilerine verilen emirleri yerine getirdikleri için linç edilen askerler için insafimiz hiç sızlamadı mı sanıyorsunuz? O gece yaşadıklarımızı bir biz bir de Allah biliyor. Bizi çok yanlış tanıyorsunuz hem de çok! ve bazılarınızın bu ön yargıları bizi çok üzüyor, yıpratıyor ve psikolojimizi bozuyor. Güçlü durmak zorunda olduğumuz için belli etmesek de emin olun ki aslında çok üzülüyoruz. Hz. Mevlana’nın bir sözünde söylediği gibi; Ya kırdığınız bu gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsiniz. Bilseydiniz ödünüz kopardı. Dokunamazdınız”

Yaptıkları paylaşımda hayranlarına tepkili olan cicişler ettikleri dualara inanılmamasına da oldukça kızmış görünüyorlar.

 

 

 

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.