Fahriye Evcen’in acı günü

Fahriye Evcen'in acı günü

Fahriye Evcen sosyolofi ve tarih bölümü mezunu bir ünlümüz.Bu entellektüel bölümlerde okumuş olması da kendisini diger ünlülerden ayıran bir gerçek.

Hocaların hocası Prof Dr.Halil İnalcık’ın vefat haberi sevenlerini,entellektüel câmiayı yakında üzdü.Şüphesiz ki Halil İnalcık çalışmalarıyla araştırmalarıyla,objektif gözlem kabiliyeti ile Türkiye’de yaşayan belki de en büyük ilim insanıydı.

Halil İnalcık’ın vefat haberine en fazla üzülenlerden bir tanesi de Sosyoloji ve Tarih  bölümünü bitiren ve entellektüel bir birilme sahip olarak diğer oyuncu arkadaşlarından ayrılan Fahriye Evcen.

Fahriye Evcen bu vefat haberi ile ilgili olarak sosyal medya hesabında yüreklere dokunan bir mesaj yayınladı.Mesaj şöyle:

“Ünlü oyuncu, hayatını yitiren İnalcık’ın paylaştığı fotoğrafına, “Hocaların hocası, Prof. Dr. Halil Inalcık tam bir yüzyıllık yaşantısında yaşama gözlerini yummuş. Tarih literatürüne kazandırdığı bilgi ve çalışmalar sayesinde bizi biz yapan Osmanlı ve Türkiye tarihini en doğru hali ile okuma ve öğrenme şansını elde ettik. Okuduğum bölümün, Osmanlı Tarihi’nin temel taşlarındandı makaleleri. Bizlere bıraktığı ilim mirası için sonsuz teşekkür ederiz.. Allah mekanını cennet, ruhunu şad eylesin” notunu düştü.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.