Çağatay Ulusoy’a Şok Suçlama !

Çağatay Ulusoy'a Şok Suçlama !

Sigara içmeye özendirdiği iddiası ile hakkında suç duyurusunda bulunulan ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy’un tahkîkat dosyası, görevsizlik kararı verilerek Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumuna (TAPDK) gönderildi.
İTÜ Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalı Başkanı Orhan Kural, geçtiğimiz haftalarda, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak, ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy hakkında, sosyal medyadan çok sayıda sigaralı fotoğraf paylaşarak, gençleri sigara içmeye özendirdiği iddiası ile suç duyurusunda bulunmuştu.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kabahatler Bürosunda işleme konulan suç duyurusuyla ilgili inceleme tamamlandı.

Soruşturmayı yürüten savcılık, ‘görevsizlik’ kararı vererek dosyayı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumuna gönderdi. TAPDK, Ulusoy’u uyarı, ilgi çekme ya da para cezasıyla cezalandırabileceği gibi, idari yaptırıma gerek görmeyerek Ulusoy hakkında takipsizlik kararı da verebilir.

Ünlü oyuncunun sosyal medya hesabından, sigara içmeye özendirici fotoğraflar paylaşarak özellikle gençleri kötü etkilediğini öne devam eden Profesör Kural, Ulusoy’un dolaylı sigara reklamı yaptığını iddia etmişti. Savcılığa suç duyurusu dilekçesi sunan Kural, Ulusoy’un Kabahatler Kanunu ‘Tütün Mamullerinin Tüketilmesi’ maddesi gereğince cezalandırılmasını istemişti.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.