Bu Hafta Sinemada Ne Var?

Bu Hafta Sinemada Ne Var?

 

Korku filmi olmazsa olmazı olanlar için: IŞIKLAR SÖNÜNCE

Filmin adı ışıklar sönünce ama siz ışıkları çokta söndürme taraftarı olmayacaksınız.Doğa üstü olaylarla sizleri fazlasıyla gerecek olan film,2013 senesinde David F. Sandberg atarfından yönetilen ‘Lights Out’ adlı kısa filmin uzun metraj olarak beyaz perdeye uyarlandığı bu film, ailesine musallat olan doğaüstü bir varlığın sırrını çözmek için çabalayan Rebecca’nın öyküsünü konu ediniyor.

Küçük kardeşini kurtarabilmek maksadı ile ailesine dadanan bu sıradışı varlığı yok etmenin bir yolunu bulmaya çalışan Rebecca’nın öyküsünde başrolü güzel yıldız Teresa Palmer üstleniyor.

İzlerken koltuklarınıza sıkıca sarılıp ışıkları kapatmak istemeyebilirsiniz.


 

Animasyon Hayranları için; Doraemon: Taş Devri Macerası

Animasyon sevenlerin kaçırmak istemeyecekleri türden bir film.Japonya’nın 70 bin sene öncesinin işlendiği bu animasyonda Nobita ve arkadaşlarının maceraları konu ediliyor. Hayatını keyif içinde devam ettirmek isteyen Nobita, yeni bir yer bulabilmek maksadıyla vakitde yolculuk eder. Nobita’yla aynı maksadı güderek birlik olan çocuklar, Japonya’nın 70 bin sene öncesine giderler.

Japonya’da yaşayan halkın sayısının çok az olduğu dönemde bir belediye kuran çocuklar, bu yeni düzene uyum sağlamaya çalışırlar. Her ne kadar bu yeni düzene adapte olmaya konusunda arzulu olsalar da 70 bin sene öncesinde yaşamak hiç te düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. İyiyle kötünün amansız mücadelesinde kilit bir rol oyanayan çocukların macerası epey zorlu geçecektir.

Yönetmen ve senaristliği Shinnosuke Yakuwa tarafından üstlenilen film, Doraemon serisinin 36. filmi olma özelliğini taşıması açısından oldukça büyük bir ehemmiyet arz ediyor.


 

Gerilim ve Polisiye Film Sevenlere; HAİN

Polisiye,macera gerilim sevenler için hepsi bir arada güzel bir film.Yönetmenliğini Susanna White tarafılan üstlenilen filmin başrollerini Ewan McGregor ile Damian Lewis üstleniyor.

Aynı adlı romanın beyaz perdeye uyarlaması olan bu film, Rus oligark planlarını bozmaları uğruna yem olarak kullanılan bir ikiliyi konu ediniyor. Rus mafyasıyla İngiliz Gizli Servisi arasında sıkışıp kalan çiftin, iki tarafın da güvenilir olmadığını anlamaları üstüne işler iyice sarpa sarıyor.


 

Komedi Sevenlere; Amman Hocam 2

Fransa’nın en kötü iki öğretmeni olarak kabul edilen ikili, hem yeni hem de oldukça gizli bir görevi yerine getirmek üzere İngiltere’ye gider. Dunces Kralı Boulard ile beraber ülkelerinin en iyi okuluna giden ikili, eğitim alanında nam saldıkları tekniklerini gelecek nesillere uygularlar.

2013 senesinde vizyona giren ilk filmde de olduğu gibi Pierre-François Martin-Laval tarafından yönetilen filmin başrolleriniyse Kev Adams ile Isabelle Nanty üstleniyor.


 

Dram İzlemeyi Sevenler için; HATIRLA

İzlerken sizlerde gözyaşlarınızı tutamayabilirsiniz.Hafızasında bir sorun olan ve anımsama konusunda bazı sorunlar yaşayan yaşlı Zev’ın acıklı hikayesinin işlendiği bu filmde, 70 yıl öncenin Amerika’sında sahte bir kimlikle yaşamını devam ettirmekte olan bir Nazi bekçisinin, ailesinin tamamını öldürdüğü gerçeği Zev tarafından keşfediliyor.

Gecikmiş olan adaleti tüm zorluklara karşın temin etmek isteyen Zev, bakım evinde kendisine yoldaşlık eden arkadaşı Max ile beraber bir hakikat macerasına koyuluyor. Şaşırtıcı tesadüflerle dolu olan kıtalararası bir yolculuğa çıkan ikiliden Zev, kendisinin en büyük düşmanının, hafızası olduğunu fark ediyor.

‘Başka Bir Dünya’ adlı filmi ile Oscar Ödülleri’ne aday gösterilen ünlü yönetmen Atom Egoyan tarafılan yönetilen filmin başrollerini Christopher Plummer ile Martin Landau üstleniyor.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.