Yılbaşı Milli Piyango Biletinizin Sahte Olup Olmadığını Anlamanız İçin Öneriler

Yılbaşı Milli Piyango Biletinizin Sahte Olup Olmadığını Anlamanız İçin Öneriler

Bu sene Yılbaşı Milli Piyango Büyük İkramiye tam 60 Milyon Türk Lirasıdır. Toplamdaysa 348 Milyon 180 Bin Türk lirası ikramiye olarak verilecek. 29 Kasım 2016’da satışa sunulacak.

Yılbaşı Milli Piyango Bilet fiyatları da belli oldu. Yılbaşı Milli Piyango bilet fiyatları tam bilet 60 TL, Yarım bilet 30 TL ve Çeyrek bilet de 15 TL’den satılacak.

Milli Piyango biletinin Sahte Olup Olmadığını Öğrenin;

Yılbaşı Milli Piyango biletleri Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasında özel kağıtlarda basılır. Biletler özel kağıtlara basılır ve bazı özellikler ilave edilir.

-Yılbaşı Milli Piyango Biletleri, kesinlikle bayisinden alınmalıdır.

-Bilet satan bayi ve gezici bayilerin yaka kartlarına bakılıp bilet alınmalıdır. Sahte bilet satanlara dikkat edilmesi konusunda dikkat edilmelidir. 

-Satın alınan biletin arka kısımda mührün basılması gerekir. Arkasında mühür bulunmayan biletler satın alınmamalıdır. Biletin arka kısımda Mühür bulunmazsa bilet geçersizdir.

– Satın aldığınız biletin güvenlik numaralarının aynen Türk Lirasının sayı kısmındaki kabarık gibi olması gerekir. Şayet güvenlik numarası kabarık durmuyorsa bilet sahte olabilir.

-Biletinizi ışığa tuttuğunuzda biletin dokusu içinde MP (Milli Piyango) amblemi olmalıdır.

-Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunuyor.

-Buruş ve pütürlü biletler satın alınmamalıdır.

-18 yaşını doldurmayanlara bilet satılmaz. Şayet bilet satın almışlarsa bile 18 yaşından küçüklere ikramiye ödenmez.

Bu uyarıları dikkate alarak Yılbaşı Milli Piyango biletlerini satın almanız faydanıza olacaktır.

 

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.