Uyuduğu İddia Edilen Otobüs Şoförü Kaza Yaptı

Afyon – Antalya kara yollarında uyuya kalan yolcu otobüsünün şoförü, çimento yüklü bir kamyona arkadan çapmıştır. Kazada, otobüsteki 12 yolcu ve muavin yaralı olarak kurtulmuşlardır.

Afyon’un Sinanpaşa ilçesinde gerçekleşen trafik kazası sırasında 13 kişinin yaralandığı bilgisi elde edilmiştir. Eyüp Tüpsüz idaresinde bulunan 07 S 3043 plakasıyla seyir halinde olan yolcu otobüsü, Afyon – Antalya kara yolları arasında 30. kilometrede bulunan Sinanpaşa ilçesinin Taşoluk beldesi yakınlarındayken bir kamyona arkadan çarparak kaza yaptı.

Turgay Derin isimli kamyon şoförünün kullandığı 41 KT 386 plakasıyla seyir halinde olan ve çimento yükü bulunan kamyona arka kısımdan çarpan otobüsün şoförünün uyuyakaldığı iddia edildi. İddiayı gazetecilere kamyon şoförü Turgay Derin açıkladı. Kaza sırasında, otobüsteki 12 yolcu ve muavin yaralandılar.

Sıkışan Yaralıları Kurtarma Çalışmaları Gerçekleştirildi

Edinilen haber içerisinde yer alan bilgiye göre gece saat 03.30 sularında gerçekleşen kazanın bildirilmesinin hemen ardından pek çok sağlık ekibi ve arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi. Kaza sırasında isminin ‘İzzet’ olduğu belirlenen yolcu otobüsünün muavini ağır şekilde yaralanırken, sürücü koltuğuna sıkışmış olan şoför Eyüp Tüpsüz ve 11 tane yolcu hafif şekilde yaralanmış olarak kurtarıldılar.

Yaralı kişiler, Afyon Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, sağlık ekipleri ve Sandıklı İtfaiyesinin ekiplerinin gösterdikleri hızlı çalışmalar sonucunda otobüsten çıkarıldılar. Kurtarılan yaralı kişiler, ambulansla Afyon ve Sandıklı’da bulunan çeşitli bazı hastanelere kaldırılmışlardır ve tedavileri hala devam etmektedir.

Kazanın yaşanmasının ardından herhangi bir yara almadan kurtulan yolcular, kaza yerine gönderilen aynı firmanın bir diğer otobüsü ile gidecekleri istikametlere aktarımlarını sağlayabilmişlerdir.

Otobüs Şoförünün Uyuduğu İddia Edildi

Kamyon şoförü olan Turgay Derin, gazetecilere verdiği bir açıklaması ile, kazanın olmasının nedeninin otobüs şoförünün uyumasından kaynaklandığı iddiasında bulunarak kendisinin normal seyir halindeyken yolcu otobüsün kamyonuna arkadan çarptığını belirtmiştir.

Kendisinin normal şekilde yolda seyir halinde olduğunu ve otobüsün hiçbir şekilde sağ ve sol yapmadan doğrudan kendi aracına arka kısımdan vurduğu iddiasında bulunan Turgay Derin, şoförün büyük ihtimalle uyuduğunu belirtmiştir. Yalnızca sesin farkına vardığını ve bir anda arka kısımda büyük bir patlama gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Yolcu Otobüsü Çimento Kamyonuna Çarptı

Bu yazı 168 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
film izle
Joyetech likit
fiat yedek parça