SEDAT SÖNMEZ : AFAD ve UMKE Birimleri Bu Ürünleri Tercih Ediyor

 

Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer (KBRN); hemen hemen her ülkede kullanılmakta olan ve kullanılması zorunlu olan unsurlardır. Kimyasal, Biyolojik ve Radyoaktif çalışmalarının sağlık sektöründe ya da ilaç sanayisinde kullanılması gereklidir. Nükleer unsuru ise daha fazla enerji ve silah sektöründe görmeye alışıldık bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında bütün Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer unsurları silah üretimlerinde oldukça kullanılmaktadır. KBRN unsurlarının hem kullanımının önemli olması hem de bu unsurların kullanımı sırasında oluşabilecek sorunların büyük riskler taşıması itibariyle alınacak önlemler de ayrı bir önem kazanmaktadır. Bu önlemler için gerekli olan malzemelerin tamamını ise ülkemizin başarılı firmaları arasında yer alan Sönmez Group şirketler grubu hem ülkemiz hem de hemen her dünya ülkesi için teminini sağlayabiliyor.

KBRN Unsurlarına Karşı Alınabilecek Önlemler

Bu unsurlar enerji veya sağlık gibi sektörlerde ılımlı amaçlar için kullanıldığında bu işlemleri gerçekleştiren tesislerde gerekli arıtma sistemlerinin bulunması, yerleşim alanlarının uzağına kurulması gibi önlemler bulundurulması koruyucu bir önlem olacaktır. Bunun haricinde bu alanlarda çalışan kişilerin bu unsurların zararlı etkilerine karşı koruyucu kıyafetler giymeleri de oldukça önemlidir ve bir aksilik yaşandığında gerekli yardım malzemelerinin de bulunması sonuçları daha olumlu bir grafiğe dönüştürecektir.

Bu noktada Sönmez Group şirketler grubu CEO’su Sedat Sönmez konunun hassasiyetinin bilincinde bir atılım yaparak bu koruyucu ve yardım malzemelerini AFAD ve UMKE gibi yerel ve daha farklı birkaç yurt dışı sivil toplum örgütüne teminini sağlayan bir girişimde bulundu. Sedat Sönmez KBRN unsurlarının kullanımının faydalı olduğu kadar tehlikeli olabileceğine dikkat çekerken, bu konuda alınacak önlemlerin pek çok hayatı kurtarabileceğini de vurguladı. Aynı zamanda silah olarak da kullanılabilen KBRN unsurlarının bu tarz kullanımlarda oldukça tehlikeli olabileceğini vurgulayan Sedat Sönmez, bu tarz saldırılarda kitlesel kayıplar yaşandığının altını çizdi ve “Alınan önlemler bizleri bu saldırılardan da koruyabileceği gibi bu saldırılar sonrasında yaralılara yardım etmeye çalışan yardım ekiplerinin de bu saldırıların etkilerinden korunabilmesi için bu önlemler oldukça önemlidir.” dedi. Konu hakkındaki hassasiyeti ile yerli ve yabancı olmak üzere hemen herkesin takdirini toplayan Sedat Sönmez bunun bir yatırımdan ziyade bir sorumluluk olduğunun da altını çiziyor.

 

Bu yazı 154 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
film izle
Joyetech likit
fiat yedek parça