SAT Komandolarının Maaşları Ne Kadar ?

SAT Komandolarının Maaşları Ne Kadar ?

SAT Komandoları hangi vazifeleri üstlenir ?

SAT – Su altı Taarruz Birlikleri manasına gelmektedir. SAT birlikleri istihbarat için çalışırlar. Görseller toplayabilirler, bilgi edinirler, herhangi bir rehine vakası gerçekleşirse müdahalede bulunurlar. Yabancı limanları gözetlerler ve kontrol altına alırlar. Olası tehditleri öngörürler, engellemek maksatlı tedbir odaklı çözümler üretebilirler. Taarruz manasında çıkarma harekatında bulunabilirler. Yani bir diğer ifadeyle Amfibi Harekatına katılabilirler. Buradaki eylemleri çok önemlidir. Taarruz botları gittikleri yerde tehlike ile karşılaştıklarında SAT’lar hemen devreye girerler, durum bilgisini iletirler. Tehlikeyi savuştururlar ve hücum harekatına yardımcı olurlar.

SAT Komandosu Maaşları Ne Kadardır?

SAT komandosu olmak isteyenler için bu soruya da bir açıklık getirelim. En düşük düzeyden anlatmak gerek görülürse 2017 yılı Ocak ayı için SAT Komando maaşı: 5000 TL olarak gösterilmiştir. Genel itibarıyla geçmiş seneler da hesaba katıldığında SAT Komandoların maaşlarına %9 oranında bir zam gelmektedir. SAT Komandolarının maaşlarını net olarak söyleyebilmek mümkün olmamaktadır çünkü bir çok faktör maaş oranlarını değiştirebilmektedir. Mesela; vazife yeri farklılıkları, uzmanlık alanları, yapılan işin risk derecesi, rütbe, eğitim, sorumluluk gibi maddeler maaşlardaki bu değişiklerin sebepleri arasında bulunmaktadır. SAT Komandosu olmak hiçte kolay bir iş değildir. Donanma içerisinde çok iyi eğitim almış olan astsubaylar arasından seçim yapılır. Başvuruda bulunan insanların yalnızca %10 ‘u SAT Komandosu olacaktır. Bu zorlu vazife çok yüksek düzeyde fiziki ve psikolojik dayanıklılık gerektirmektedir.

Günümüzde askeriyeye bağlı olan kurumların maaşları ortalama olarak aynı gibi görünse de kıdem ve bulundukları pozisyona göre değişkenlik göstermektedir. Kıdemin askeriyede ehemmiyeti büyük olduğu gibi maaşlarında değişkenliği bulunmaktadır.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.