Salı Gününden İtibaren Aşırı Soğuklar Geliyor !

Salı Gününden İtibaren Aşırı Soğuklar Geliyor !

Meteoroloji’den yapılan yazılı açıklamada, yurtta halen mevsimin normal seviyeleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının pazar ve pazartesi artarak, mevsimin normal seviyelerinin üstüne çıkacağı belirtildi.

Salı günü, kuzeybatı kesimlerden başlayıp hissedilir derecede azalarak, mevsimin normal seviyelerinin altına inecek hava sıcaklıklarının, kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere kar yağışına dönüşeceği kaydedildi.

Pazar günü yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı çok bulutlu, Doğu Kara Deniz Bölgesiyle Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer bölgelerin parçalı az bulutlu geçeceği, yağışların kıyılarda yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı ifade edildi.

Pazartesi günü, parçalı ve çok bulutlu, zamanla Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, Doğu Kara Deniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısıyla Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği, yağışların genelde yağmur, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı aktarıldı.

Yurdun büyük bir bölümünde salı günü görülecek yağışların, doğu, zamanla da kuzey ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı, rüzgarın öğle saatlerinden sonra batı bölgelerde kuzey yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği bildirildi.

Açıklamada ayrıca hafta ortasından sonra ülke genelinde soğuk havanın, kuzey ve doğu kesimlerdeyse yer yer yoğun olmak üzere kar yağışının devam edeceği vurgulandı.

Soğuk hava ve özellikle kuzey ve doğu kesimlerde beklenen yoğun kar yağışıyla kuzey, iç ve batı kesimlerde etkili olacağı tahmin edilen fırtınanın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği, meteorolojik tahmin ve uyarıların takibinin ehemmiyet taşıdığı belirtildi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.