Mısır’da Piramitlere Tırmanan Genç Gözaltına Alındı

Mısır'da Piramitlere Tırmanan Genç Gözaltına Alındı

Türkiye’de yaşayan 23 yaşındaki Fatih Kömürcü Mimar sinan güzel sanatlar Üniversitesi Arkoloji bölümü talebesi Mısır’da Keops piramidinin zirvesine çıkan Türk talebe nezaret altına alındı!

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Arkeoloji Bölümü talebesi Fatih Kömürcü Mısır’da bulunan Keops Piramidi’ne tırmandı. Bu davranışı sebebiyle bir geceyi nezarette geçiren Kömürcü, tüm görselleri silmesi şartı ile serbest bırakıldı  Fatih Kömürcü (23), fotoğraf ve videoları silmesi koşulu ile 24 saat sonra serbest bırakıldı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi arkeoloji Bölümü talebesi Fatih Kömürcü, daha önce de Alman ve Rus turistlerin tırmandığı piramitlerin ihtişamını görünce kendisini tutamadığını ve bir anda kendini Keops’un zirvesinde bulduğunu ifade etti. Kömürcü, daha önce de Gürcistan’dan Bulgaristan sınırına kadar 51 günde yürüyerek gitmiş, bisikletle İran, Azerbaycan ve Gürcistan’ı gezmişti. Marmara Denizi’ni 3 gün boyunca kürek çekerek kanoyla geçmeyi başaran Kömürcü, mart ayında da kışın buz tutan Baykal Gölü’nü güneyden kuzeye tek başına ve yürüyerek 17 günde geçmeyi planlıyor.Meceracı Türk her şeyi başarıyor.Arkoloji bölümü okuyan Kömürcü tabiat sporlarına hayran kaldığını ifade etti.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.