Meteorolojiden Kar Geliyor Uyarısı !

Meteorolojiden Kar Geliyor Uyarısı !

Meteorolojiden yapılan son tahminlere göre haftaya soğuk hava dalgası geliyor. Yurdun, 29 Kasım Salı günü, kuzeybatı kesimlerinden başlayarak, Balkanlar üstünden gelen soğuk havanın tesirinde kalması bekleniyor. Çarşamba günüyse kar var. Son tahminlere göre Ankara, Bolu, Eskişehir, Bilecik, Kütahya’ya kar yağacak. Çarşamba İstanbul’da da karla karışık yağmur bekleniyor.

İç Anadolu’ya Kar Yağacak 

Mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıkları gelecek haftadan sonra düşmeye başlıyor. Özellikle salı gününden sonra sıcaklıklar hızla inecek. Çarşamba günü Ankara, Sivas, Bolu, Eskişehir, Kütahya, Niğde, Aksaray, afyonkarahisar, Ardahan, Kastamonu, Çankırı, Niğde, karaman, Isparta gibi çok sayıda ilde kar yağışı görülecek.

Marmara’da Sıcaklıklar Düşecek 

Yarın batı kesimler parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmara’nın batısı ve kıyı Ege yağmur ve sağanak yağışlı olacak. Yağışların, Çanakkaleyle Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. haftanın ilk günü, yurdun batısında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur şeklindeki yağışlar, kuzey ve kıyı Egeyle Marmara’da yerel olarak kuvvetli olacak. Salı günü, iç ve batı bölgelerde görülecek yağışlar, kuzeybatı kesimlerde zamanla karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşecek. Rüzgarın, Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey, iç ve güney kesimlerde güney yönlerden kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Çarşamba ve perşembe günleriyse kuzeybatı, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışları görülecek.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.