Kışın tatil yapabileceğiniz en güzel yerler

kar tatili yapılacak yerler

Bugünkü yazımızda, kar ve kış ayları yaklaşırken, hazır tatil günleriniz de mevcutken gidebileceğiniz yöreleri sizler için inceleyecek ve birkaç kar tatili mekanı önerisinde bulunmaya gayret edeceğiz. Bu önerilerin hemen hepsinin genelin beğendiği yöreler olduğunu ve listenin de bu şekilde hazırlandığını unutmamanızı temenni ederek, başlayalım.

Gümüşhane, Zigana Geçidi

Zigana Geçidi, Gümüşhane’nin en güzel bölgelerinden bir tanesi olarak kar tatiliyapılabilecek yegane yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Pek çok otelin ve yerleşkenin bulunduğu Zigana’da aynı zamanda pek çok defa konaklayabiliyor ve günlerce karlı havanın tadını, bolca çıkarabiliyorsunuz. Zigana, bir yılın yaklaşık beş ayında sürekli karlı olan bölgelerden biri olarak ünlenmiş.

Bursa, Uludağ

Uludağ, artık bilindik tatil yörelerinden bir tanesi olmasına rağmen pek çok insan Uludağ’a hala gitmemiş olabiliyor. Oysa, günümüzde kış tatili yapılabilecek en güzel yerler arasında bulunan Uludağ’da büyüklü küçüklü, ekonomik ve pahalı pek çok otel mevcut. Bunlardan ekonomik durumunuza en uygun olanını bularak, dilerseniz mütevazı, dilerseniz görkemli bir tatil yapabilir ve kendinizi karların arasında yüzerken yahut pencerenizden yağışını izlerken bulabilirsiniz.

Rize, Ayder Yaylası

Artık, Twitter fenomenleri vasıtası ile ünlenmiş bir bölgemiz olan Ayder Yaylası, kar tatili yapmak için en güzel mekanlar listesinde bir diğer mekan. Burası da tıpkı Zigana Geçidi gibi, bir yılın beş yahut altı ayında karla kaplı oluyor ve bu durumun en güzel yanlarından biri, bir yanda da kaplıca sularının kaynamaya devam etmesi… Kaplıca suları pek çok hastalığa iyi gelen organik sular iken, bir yandan otelinizde sağlık bulurken bir yandan kar tatilinizin keyfini çıkarabilmeniz; Ayder’de mümkün kılınmış. Gidip görmeniz ise hemen hemen giden herkes tarafından, tavsiye ediliyor.

Kastamonu, Ilgaz Dağı

Uludağ’dan hemen sonra gelen ve listede belki de kayak yapmak isteyenler için favori mekanlardan bir tanesi olduğundan yerini alan Ilgaz Dağı da; otelleri yukarılarda bulunan ve rahatlıkla kayak yapabileceğiniz mekanların başında geliyor. Özellikle kayakçı takımlarının her yıl buralarda konakladığını biliyor ve sizin de hobileriniz arasında kayak bulunuyorsa; Ilgaz Dağı’ndan başka bir yerde kar tatili yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Ilgaz Dağı’nın kendine has organik, herhangi bir dokunuşa uğramamış doğal pistlerinin mevcut olduğunu da belirtmekte fayda var.

Bolu, Abant

Doğal güzelliklerin en muhteşemlerini, Bolu Abant’ta görebilmeniz mümkün. Eğer, sıradan ve mütevazı bir kar tatili düşünüyorsanız; Abant Gölü çevresinde konaklayabileceğiniz pek çok otelin bulunduğunu ve buranın sizin için biçilmiş kaftan olduğunu belirtebiliriz.

 

Kaynak:

http://www.boylesiyok.com/kar-tatili-yapabileceginiz-5-harika-mekan/

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.