İbrahim Saraçoğlu Kulak iltahabı ve Orta kulak iltahabına bitkisel tedavisi

maxresdefault

Kulak iltihabı çok sık görülen bir rahatsızlıktır. Peki kulak iltihabı neden olur? Belirtileri nelerdir? En çok kimlerde görülür ?kulak iltihabını önlemek için hangi kur uygulamak gerekir? Bütün bunların cevabını Profesör Doktor Saraçoğlu veriyor.

İbrahim Saraçoğlu:Hemen soğan kürümüze bakalım,bir soğanı sıkıyoruz soğanın birkaç çeşidi  var kulak için sarı soğan olacak kırmızı değil.ve iki damla rahatsız olan kulağımıza damlatıyoruz.

Kulak iltihabı neden olur, , Ben bir Tıp Doktoru değilim yani size teşhisi koyacak olan bir Tıp doktorudur ,doktorunuzun önerileri doğrultusunda hareket etmek esastır .Doktorunuz bir ilaç verdiyse de kesinlikle ‘’Saraçoğlu Hoca önerdi Ben İlacımı kesim onu kullanıyım demek yok’’ Ben sadece destekleyici ve yardımcı tedavi şeklini buldum öneriyorum. Dolayısıyla hastalık yoktur hasta vardır bire bir doktorla muhatap olacaksınız şimdi kulak iltihabı faranjiti olabiliyor. Bademcik olabiliyor mesela burnunuzu kapattığınızda biraz hava basıncı kulağınızda tıs tıs duyarsınız. Demek ki yani genzimiz ile kulağımız birbirine bağlı, arada işte ordan Faranjit boğazdan Mikroplar geçebiliyor kulağa geçip orada iltihabı neden olabilir bu sebeplerden bir tanesidir ve şiddetli ağrı yapar.İşte kulağımız ağrıyorsa 2 yaşında bir buçuk yaşında 7 yaşında hiç farketmez.Soğan suyunu elinizle çıkamazsınız ya rendeleyeceksiniz yada sarımsak ezeceğiyle sıkacaksınız.ve  iki damla onu kulağınıza damlaatacaksınız evvel Allah Ömür dediğimiz şey en geç 1 dakika sonra yok olacak,ağlayan çocuk susar bu evrenin bir lutfu yok böyle birşey yok böyle bir şey ya hemen kesilecek kulak ağrınız ve ama siz genede doktorunuza danışabilirsiniz.Ama bu arada Doktorunuz size bir antibiyotik filan verdiyse Tabii ki kullanacaksınız .

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.