Google Plus kapanıyor. Nedeni ve kapanma tarihi nedir?

Google Plus kapanıyor. Nedeni ve kapanma tarihi nedir?

Google, güvenlik açığı sebebiyle sosyal ağ hizmeti Google Plus’ı bireysel kullanıcılara kapatacağını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, Mart 2018’de kullanıcı profillerinin çalınmasına yol açan güvenlik açığı sebebiyle Google Plus hizmetinin, bireysel kullanıcılar için 10 ay içerisinde yürürlükten kaldırılacağı belirtildi.

Uygulamanın kayıt ve kullanım oranlarının hala çok düşük olduğu, kullanımların yüzde 90’ının süresinin 5 saniyenin altında olduğunu ifade edildi.

Ağ uygulamasının bundan bu şekilde yalnızca kurumsal kullanıma açık olacağı ve bu yönde güncellenerek geliştirileceği kaydedildi.

Öte yandan şirket, veri güvenliğini arttırmak üzere e-posta uygulaması Gmail ve mobil işletim sistemi Android’e de yeni erişim sınırlamaları getireceğini duyurdu.

E-posta uygulaması Gmail’de bundan bu şekilde yalnızca mesaj işlevini geliştiren uygulamalara kullanıcı erişimi tanınacağı belirtildi.

Android için ise artık uygulama geliştiricilerin kullandıkları Uygulama Programlama Arayüzlerinin (API) kullanıcıların arama kayıtları, mesaj izinleriyle irtibat ve etkileşim bilgilerine erişim sağlayamayacağı ifade edildi.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.