Dövme Boyası ve Diğer Malzemeler Hakkında Bazı Detaylar

Bitki köklerinden yapılan dövme boyası; su bazlı ve alkol bazlı olarak üretilmektedir. Üretilen bu boyalar öncelikle Amerika Sağlık Kurumu’nda testten geçmektedir. Ülkemize geldikten sonra boyalar, Sağlık Bakanlığı’nın testinden geçtikten sonra kullanıma sunulmaktadır. Dövme, Türkiye’de hızlı gelişen bir sektördür. Uygulamanın yapılabilmesi için dövme iğne malzemesine ihtiyaç vardır. Gerekli malzemeler elde edildikten sonra, dövme uygulamasına geçilebilmektedir.
Çeşitli sebeplerle solan dövmeler ise, yakılabilmekte veya lazer yöntemiyle silinebilmektedir. Dövme silmesi zahmetli olduğu için, uygulamayı yaptırırken orjinal ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı dövme işlemlerinde, yapılan dövmeler daha kalıcı olabilmektedir. Dövme işleminde mürekkep kullanılmaktadır. Mürekkep, geçici olarak dezenfekte edilmiş taşıyıcı solüsyon içerisinde saklanır. Sonrasında boya, deri altına iğne ile enjekte edilir.
Dövme Boyası
Dövme Boyası
Orjinal Dövme Ürünleri
Mürekkep, dövme makinası ve dövme iğnesi uygulama için gerekli olan dövme malzemeleridir. Dövmenin kalıcı olabilmesi için bu malzemelerin orjinal olması gerekmektedir. Sahte ürünler, vücuda zarar verebildiği gibi renkte hemen solma da yapabilir. Soluk dövmeler, pek çok kişi için pişmanlık sebebidir. Bu nedenle genellikle dövme uygulamalarında kaliteli ve orjinal ürünler tercih edilmektedir.
Başında 08, 10 ve 12 kodları bulunan dövme iğneleri yapılacak olan dövmenin çeşidine göre kullanılmaktadır. Çizgi için 10 kodu bulunan iğne tercih edilir. 8, 0.25 mm iğne kalınlığını ifade etmektedir. En çok kullanılan iğne kodu ise, 12’dir. Kodlarda bulunan son iki rakam, iğnenin ucunda kaç tane iğne olduğunu ifade eder. Örneğin; 1207 RL iğnenin ucunda kodun son rakamına bakarak, 7 adet iğne bulunduğunu anlayabilirsiniz. Ortada 1, etrafta 6 adet iğne bulunmaktadır. Günümüzdeki iğneler çok yüksek hızda çalışmaktadır. İğnenin ucundaki boya ise, derinin içine enjekte edilmektedir.
Dövme Malzemeleri Online Satış
Dövmecilerin ihtiyaç duyduğu dövme malzemeleri internetten online bir şekilde satışa sunulmaktadır. Dövme boya piyasası hakkında bilgi sahibi olabilmek için de online olarak satışa çıkan ürünleri inceleyebilirsiniz. Malzemelerin özelliklerini okuyarak, orjinal ürün satan yerlerden sipariş edebilirsiniz. Verdiğiniz siparişler, adresinize kadar getirileceği için dükkan dükkan dövme malzemesi aramanıza gerek yoktur. Dövme uygulaması yaparken, gerekli malzemelerin dışında, hijyen açısından streç film kullanılması son derece önemlidir. Kaplar, streç filme sarılmalıdır. Müşterilerin dokunabileceği her yeri streç filmle kaplamak ortamdaki hijyeni arttırmaktadır.
Dövme yaparken, gözenekleri açmak için vazeline ihtiyaç vardır. Dövme boyasının ufak kaplara dökülerek kullanılması gerekmektedir. Özellikle iğnelerin kirli olup olmadığı kontrol edilmelidir. İğneler yeni paketinden açılmış ve orjinal olmalıdır. Bu nedenle müşterinin önünde açılmalıdır. Gerek duyulan dövme malzemelerinin internetten sipariş edilebilmesi mümkündür.

Favori Sosyal Medya Hesabın Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.